Odpowiedz 
Ptychochromisy mnożące się
06-07-2020, 09:54 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2020 09:55 AM przez kocur.)
Ptychochromisy mnożące się
Jestem słaby z pielęgnic więc poproszę o poradę.Mam zbiornik z dwoma gatunkami pięlegnic. Ptychchromisy i Paretroplusy. Jest ich dużo, młodziaki (8-9cm). Ptychchromisy trzeci raz mają ikrę. Różne wg mnie. Rodzi się gromada maluchów, którymi ojciec i matka się opiekują. Następnie po kilku dniach są zjadane. Prawdopodobnie przez resztę obsady. Teraz mam ikrę na kamieniu. Czy mam ją przenieść z rodzicami do innego akwarium? Czy poczekać na małe i wtedy je odłowić? Czy z rodzicami czy bez? Pary się nie utrzymują później.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2020, 16:09 PM
RE: Ptychochromisy mnożące się
(06-07-2020 09:54 AM)kocur napisał(a):  Jestem słaby z pielęgnic więc poproszę o poradę.Mam zbiornik z dwoma gatunkami pięlegnic. Ptychchromisy i Paretroplusy. Jest ich dużo, młodziaki (8-9cm). Ptychchromisy trzeci raz mają ikrę. Różne wg mnie. Rodzi się gromada maluchów, którymi ojciec i matka się opiekują. Następnie po kilku dniach są zjadane. Prawdopodobnie przez resztę obsady. Teraz mam ikrę na kamieniu. Czy mam ją przenieść z rodzicami do innego akwarium? Czy poczekać na małe i wtedy je odłowić? Czy z rodzicami czy bez? Pary się nie utrzymują później.
Po pierwsze musisz zadać sobie pytanie czy chcesz je rozmnażać i co zrobisz z narybkiem. Nie wiem jak duże masz akwarium ale Ptychochromisy są zdolne do dłuższego utrzymania narybku nawet w przegęszczonym basenie , pod warunkiem , że nie jest to mały zbiornik.
Jeżeli para jest w ogólnym akwarium można " odessać" pływający narybek i przenieść do akwarium gdzie je odchowasz. Przenoszenie pary do oddzielnego akwarium daje możliwość obserwowania przez dłuższy czas opieki nad potomstwem, niesie jednak pewne ryzyko dla samicy w przypadku jakichkolwiek nieporozumień między parą.
06-07-2020, 17:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2020 17:53 PM przez sbc.)
Zawsze jak chciałem odchować większą ilość pielęgnic czekałem na końcówkę stadium larwalnego i wtedy ściągałem maluchy wężykiem. Ikra potrzebuje rodziców do wachlowania i usuwania niezapłodnionych jajeczek. Natomiast jak już zaczną pływać to ciężko je wężem pozbierać bo się rozpierzchają i murują do dna nieruchomo, robią się mało widoczne. Najpierw jednak, jak napisał wet-aqua  zastanów się czy potrzebujesz tego przychówku i czy będziesz miał co z nim zrobić Wink Upłynnić 100 czy więcej rybek wcale nie jest łatwo.

Radek. 650l ogólniak, 300l Tanganika, 140l tajna obsada, jakieś kotniki.
Nazewnicze gestapo.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-09-2020, 16:24 PM
no więc sciągnięcie maluchów do innego baniaka zaskutkowało tym że sukcesywnie padły. dałem sobie spokój.
 A w baniaku głównym obniżyłem temperaturę do 26 stopni i chyba to spowodowało, że już tak nie szaleją z tym wycieraniem się. W każdym razie 3 pary na raz to już się nie zdarza Wink albo się wypsztykały.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe