• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paludarium - jak to ugryźć?

#1
Cześć. Wpadłem ostatio na pomysł, by założyć 300 litrowe paludarium.Mam zbiornik 120x50x50, myślałem żeby zrobić część podwodną na wysokość 35cm. Chciałbym wsadzić tam jakieś ryby, myślałem nad black water. oczywiście nie wejdą tam żadne wielkie pielęgnice, ale na przykład meeki, miodowe albo jakieś guinacary? powiedzmy 2+2 gujanki, jakaś ławiczka i corydoras adolfoi. udaloby sie? na części nadwonej myślałem nad jakimiś mniejszymi krabami. mam tylko jedno zasadnicze pytanie. Jakie rośliny można wsadzić w część nadwodną? w poniedziałek lece do Leroy Merlin, znajdzie się tam coś? Prosiłbym o kilka propozycji roślin, by nei trzeba było do lasu zapierniczać, bo we wrocławiu ciężko z lasem [Obrazek: icon_e_biggrin.gif] i mówię tutaj raczej o roślinach stricte nadwodnych a nie takich, które wyrastają ponad powierzchnię. Jeśli mam fogger, to udałoby się wyhodować np Heńka, montecarlo czy jakieś althernanthere w formie emersyjnej? tak, by wilgoć z mgły je nawadniała. dzięki za podpowieedzi [Obrazek: icon_e_smile.gif]

a i źle się wyraziłem, ,miałem na myśli generalnie amerykę południową i środkową, nie black water.

zle sie wyrazilem, mialem na mysli ameryke poludniowa i srodkowa, nie black water.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Paludarium - jak to ugryźć? - przez Zabaaa - 03-07-2020, 14:04 PM
RE: Paludarium - jak to ugryźć? - przez mimo12 - 03-07-2020, 15:45 PM
RE: Paludarium - jak to ugryźć? - przez Zabaaa - 04-07-2020, 02:06 AM
RE: Paludarium - jak to ugryźć? - przez adams2121 - 04-07-2020, 09:14 AM
RE: Paludarium - jak to ugryźć? - przez barttsw - 04-07-2020, 11:21 AM
RE: Paludarium - jak to ugryźć? - przez mimo12 - 05-07-2020, 18:54 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości