• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wkłady filtracyjne do sumpa

#31
(04-07-2020, 11:16 AM)barttsw napisał(a): Bloki wy godzą drożej i nie wiem jak z ich działaniem.bo nie miałem

Nie możesz stosować polskich znaków interpunkcyjnych? Tego się nie da czytać. I niewiele można zrozumieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(05-07-2020, 18:54 PM)Marcepan napisał(a):
(04-07-2020, 11:16 AM)barttsw napisał(a): Bloki wy godzą drożej i nie wiem jak z ich działaniem.bo nie miałem

Nie możesz stosować polskich znaków interpunkcyjnych? Tego się nie da czytać. I niewiele można zrozumieć.

To urok szybkiego pisania ze słownikiem i nie czytania tego co się napisało Smile  Taki urok barta. Na początku też mnie to raziło, ale trochę wyobraźni i domyślam się o co mu chodzi Smile
A jak już mamy być dokładni to nie ma polskich znaków interpunkcyjnych Smile kropki przecinki itp są międzynarodowe.
Polskie to mogą być litery Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(05-07-2020, 18:54 PM)Marcepan napisał(a):
(04-07-2020, 11:16 AM)barttsw napisał(a): Bloki wy godzą drożej i nie wiem jak z ich działaniem.bo nie miałem

Nie możesz stosować polskich znaków interpunkcyjnych? Tego się nie da czytać. I niewiele można zrozumieć.

Nie musisz czytać proste
Ponadto słyszałeś o takim czymś jak dysortografia?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Hola hola! Proszę ładnie pisać- i po polsku i po koleżeńsku. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(05-07-2020, 21:21 PM)Ruki napisał(a): Hola hola! Proszę ładnie pisać- i po polsku i po koleżeńsku. Tongue
Nie RotflHaha
Po gotycki będziemy Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Z tego co wiem to każda przeglądarka, nieważne czy mamy dysortografię, dysleksję czy inne zaburzenie podkreśla błędnie napisane wyrazy Wink. O ile zasady stawiania przecinków nie muszą być jasne i klarowne dla każdego, co doskonale rozumiem, tak zadbanie o poprawność napisanych wyrazów nie powinno być jakimkolwiek problemem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Owszem podkreśla a nawet od razu zastępuje poprawnym. Niestety robi to losowa i stąd wychodzą czasem takie dziwolągi. Zwłaszcza jak się pisze w telefonie. Często nawet poprawne słowo potrafi zamienić na inne bo słownikowi bardziej pasuje. Wystarczy przed wysłaniem poświęcić chwilę na przeczytanie tego co się napisało i poprawić.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(04-07-2020, 22:01 PM)Goran napisał(a):
(04-07-2020, 16:01 PM)tuptuś napisał(a): Przykładowy tysiąc bakterii czy żyje na litrze ceramiki lub gąbki czy na 10 litrach to jest wciąż ten sam tysiąć.
Powierzchnia nie powoduje lepszej przemiany zwiążków azotowych a jedynie poprawia ego właściciela Wink
Ale ilość bakterie chyba trochę zależy od miejsca w którym mogą się osiedlić ?  Smile

No bo zależy. Jeśli jest miejsca na X bakterii, to mając zajęte całe złoże, by umożliwić przetwarzanie kolejnych, dodatkowych ilości związków azotowych, trzebaby po prostu dołożyć więcej złóż. Ale jak nie ma dużego obciążenia, to duża ilość złóż będzie po prostu słabiej zasiedlona, niż jakby było ich mało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
W zakresie Pompy mogę tylko podpowiedzieć tylko jak w praktyce u mnie to wyglądało, w byłej solniczce. Sump stał i nadal stoi w piwnicy, a zbiornik stał w jadalni. Wodę mielił Deltec 6000L/h - modelu nie pamiętam, a w zapasie z takimi samymi króćcami na półce leżała Jebao 8000L/h - zawsze wychodzę z założenia, że napęd w postaci pompy muszę mieć w zapasie - pada pompa, zakładam nową w kilkanaście minut i po zabawie. Dzisiejsze sklepy Internetowe to niestety w dużym stopniu towar wirtualny i jak ci ściągną pompę za 3-4dni to filtracja zdąży paść. Chyba, że wykorzystamy np pompy CO (nie mam praktyki) to zamiennik można kupić w 1 lepszym markecie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Odkopię temat. Chciałby ktoś pomóc w rozrysowaniu projektu sumpa do akwarium? Wymiary 155x65x40cm. Jedna przegroda musi mieć 50cm bo będą tam pływały małe ryby. Wkłady kupione. Mam 2kg maxspecta więc na biologię nie potrzeba niewiadomo ile miejsca. Chciałem podwójne przegrody zeby mali mieszkańcy nie zrobili sobie wycieczki do pompy. Pierwsze przegroda na gąbki i owatę żeby zbierała cały brud. Do tego chce zrobić otwór w ostatniej komorze do podmiany wody- na jakiej wysokości? Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości