• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wkłady filtracyjne do sumpa

#11
(02-07-2020, 22:54 PM)ksonski napisał(a):
(02-07-2020, 21:46 PM)barttsw napisał(a):
(02-07-2020, 21:42 PM)Goran napisał(a): Wiem, że przesadaSmile  alę ktoś kto robi 525 l sumpa wizualnie wychodzi, że tam musi być wszystkiego dużoSmile wiem, że im więcej wody w obiegu tym łatwiej o stabilne parametry, ale taki wielki sump to też chyba przesada.
Też tu masz rację choć mam znajomego.ktory ma zbiornik 400 cm i sump 400cm
Dużo ludzi nie umie to policzyć

(02-07-2020, 21:45 PM)ksonski napisał(a): Jaką pompę polecasz w takim razie skoro trochę budżet się powiększył?
Co do wielkości sumpa to planuje w przyszłości dodać drugie akwarium obok tego i podłączyć je do jednego obiegu dlatego zdecydowałem się na za duży sump.
Jeśli masz kasę to weź pompę z maspecta zarabiste pompy

A co do leczenia obiegu odradzam A pewno zapytasz dlaczego nie daj Bóg że ci zachowuje coś to masz chorobę w 2 zbiornikach


Pompa maxspecta może kiedyś ale na ten moment wolałbym uniknąć wydatku 1 kafla Wink ale nie powiem ten model z podwójnym wylotem ma bardzo niskie zużycie jak na jej wydajność. Prawdopodobnie w dłuższej perspektywie zwróciłaby się ekonomią pracy, ale jej przepływ rzędu 10000l/h będzie zdecydowanie za duży do tego akwarium.

Ja bym wydał bo wiem jak pracują
A jest pompa 6000 za około 800 zł
Twoja decyzja więc nie będę się wcinal
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Inna sprawa - lepszy zawsze zapas na pompie niż brak mocy za chwilę lub za mała moc.
Ja na 750l mam 2/3 litry kulek mocy. I same gąbki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(03-07-2020, 10:32 AM)adams2121 napisał(a): Inna sprawa - lepszy zawsze zapas na pompie niż brak mocy za chwilę lub za mała moc.
Ja na 750l mam 2/3 litry kulek mocy. I same gąbki.
Niby dla czego ma być brak mocy jeśli pompa dobrze dobrana to niema takiej opcji
Co do kulek to uważaj pisałem o tym wyżej jak się zasyfia to absorbuje no3
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
W takim razie sumpa mogę zrobić mniejszego. I to znacznie jeżeli będę używał tylko kulek maxspecta i gąbek. Standardowa 375 się nada?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Pamiętaj, żeby komory zrobić tak, żeby miała gdzie się zlać woda z komina i do wysokości grzebienia w razie podmian, bądź awarii prądu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(03-07-2020, 10:59 AM)barttsw napisał(a):
(03-07-2020, 10:32 AM)adams2121 napisał(a): Inna sprawa - lepszy zawsze zapas na pompie niż brak mocy za chwilę lub za mała moc.
Ja na 750l mam 2/3 litry kulek mocy. I same gąbki.
Niby dla czego ma być brak mocy jeśli pompa dobrze dobrana to niema takiej opcji
Co do kulek to uważaj pisałem o tym wyżej jak się zasyfia to absorbuje no3

W razie zmiany na większe szkło - nigdy nie wiadomo jaki pomysł za chwilę się uda zrealizować. 
 
Barttsw - dzięki za info, zwrócę uwagę na no3.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(03-07-2020, 16:25 PM)adams2121 napisał(a):
(03-07-2020, 10:59 AM)barttsw napisał(a):
(03-07-2020, 10:32 AM)adams2121 napisał(a): Inna sprawa - lepszy zawsze zapas na pompie niż brak mocy za chwilę lub za mała moc.
Ja na 750l mam 2/3 litry kulek mocy. I same gąbki.
Niby dla czego ma być brak mocy jeśli pompa dobrze dobrana to niema takiej opcji
Co do kulek to uważaj pisałem o tym wyżej jak się zasyfia to absorbuje no3

W razie zmiany na większe szkło - nigdy nie wiadomo jaki pomysł za chwilę się uda zrealizować. 
 
Barttsw - dzięki za info, zwrócę uwagę na no3.
Na styk nie.kupuje się nigdy pompy
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Tak sobie pomyślałem, że może wrzucił bym kilka kulek u siebie za gąbkę w hamburgu. Tylko wszędzie do kupienia całe kilo. Widział ktoś gdzieś na sztuki? Albo ma kilka na zbyciu ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Kup kilogram, będziesz mieć zapas. I ja daję ich więcej niż 1/40l. Czasem azot i tak jest wysoki w niektórych akwariach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(03-07-2020, 17:49 PM)Goran napisał(a): Tak sobie pomyślałem, że może wrzucił bym kilka kulek u siebie za gąbkę w hamburgu. Tylko wszędzie do kupienia całe kilo. Widział ktoś gdzieś na sztuki? Albo ma kilka na zbyciu ?
na olx jest na sztuki 3,5 pln za kulkę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości