Odpowiedz 
Zawór odcinający
01-07-2020, 11:51 AM
Zawór odcinający
Spotkaliście się z zaworami odcinającymi wodę od filtra w akwarium, a dokładnie odcinający tą wodę po sygnale z czujnika zalania umieszczonego np. w szafce w której stoi filtr?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2020, 12:19 PM
RE: Zawór odcinający
(01-07-2020 11:51 AM)Ginuha napisał(a):  Spotkaliście się z zaworami odcinającymi wodę od filtra w akwarium, a dokładnie odcinający tą wodę po sygnale z czujnika zalania umieszczonego np. w szafce w której stoi filtr?

Da się tylko.to muszą być 2 elektrozawory jeśli.mowa tu kuble I urządzenie musi mieć wejście na takie elektrozawory

1000l lake tanganyika A.calvus L.calliurus L.calipterus T.vittatus L.similis
01-07-2020, 16:38 PM
Rozumiem, że boisz się, że kubeł wypompuje ci wodę na podłogę? Odcięcie wody to jedno, a co z odcieniem zasilania W prąd  ? Kubeł pracujący na sucho może się spalić chyba Smile

112 l Pelvicachromis Taeniatus Nigeria Red 1+1  + towarzyszące
02-07-2020, 08:48 AM
(01-07-2020 16:38 PM)Goran napisał(a):  Rozumiem, że boisz się, że kubeł wypompuje ci wodę na podłogę? Odcięcie wody to jedno, a co z odcieniem zasilania W prąd  ? Kubeł pracujący na sucho może się spalić chyba Smile

Bardziej intryguje mnie koncepcja automatyzacji wszystkiego w okół akwarium, niż boję się samego zalania. 
Ale owszem, o prądzie nie pomyślałam Big Grin (aczkolwiek to będzie prostsze do realizacji, bo większość systemów automatyki domowej ma takie urządzenia)
02-07-2020, 08:55 AM
(02-07-2020 08:48 AM)Ginuha napisał(a):  
(01-07-2020 16:38 PM)Goran napisał(a):  Rozumiem, że boisz się, że kubeł wypompuje ci wodę na podłogę? Odcięcie wody to jedno, a co z odcieniem zasilania W prąd  ? Kubeł pracujący na sucho może się spalić chyba Smile

Bardziej intryguje mnie koncepcja automatyzacji wszystkiego w okół akwarium, niż boję się samego zalania. 
Ale owszem, o prądzie nie pomyślałam Big Grin (aczkolwiek to będzie prostsze do realizacji, bo większość systemów automatyki domowej ma takie urządzenia)

Są z aqua trendu ale nie do filtrów kubelkowych
Co do odcięcia prądu to wcale nie jest takie proste jak się to tobie wydaje

02-07-2020, 10:06 AM
Zawór odcinający
Można zrobić taki system na zasadzie pływaka/czujki poziomu, czujka musiała by sterować przekaźnikiem który wyłączy zasilanie filtra. Temat wcale nie tak bardzo skomplikowany.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
02-07-2020, 10:21 AM
(02-07-2020 10:06 AM)-KUBA- napisał(a):  Można zrobić taki system na zasadzie pływaka/czujki poziomu, czujka musiała by sterować przekaźnikiem który wyłączy zasilanie filtra. Temat wcale nie tak bardzo skomplikowany.

Kuba gdzie chcesz dac ten czujnik ?

02-07-2020, 10:24 AM
A nie prościej kupić czujnik zalania do którego można podpiąć filtr oraz elektrozawór który byłby umieszczony na wężu zasilającym. Elektrozawór musiałby być typu n/z czyli normalnie zamknięty.
W razie wykrycia wody przez czujkę urządzenie odcina dopływ prądu do filtra i elektrozaworu.
02-07-2020, 11:06 AM
(02-07-2020 10:21 AM)barttsw napisał(a):  
(02-07-2020 10:06 AM)-KUBA- napisał(a):  Można zrobić taki system na zasadzie pływaka/czujki poziomu, czujka musiała by sterować przekaźnikiem który wyłączy zasilanie filtra. Temat wcale nie tak bardzo skomplikowany.

Oj barttsw nie znasz sięSmile stawiasz kubeł do wiadra, zalewasz woda do połowy, na tym poziomie ustalasz pływak i jak się poziom podniesie to czujnik działa Haha

112 l Pelvicachromis Taeniatus Nigeria Red 1+1  + towarzyszące
02-07-2020, 11:08 AM
(02-07-2020 11:06 AM)Goran napisał(a):  
(02-07-2020 10:21 AM)barttsw napisał(a):  

Oj barttsw nie znasz sięSmile stawiasz kubeł do wiadra, zalewasz woda do połowy, na tym poziomie ustalasz pływak i jak się poziom podniesie to czujnik działa Haha

Nie znam się bo nie używam kubłów

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe