• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stadna drobnica na górne partie zbiornika

#11
To nie można normalnie napisać przy takim baniaku to spokojnie 2 lawica Ale pisz w sporych ilościach ja ci nie napisze bo zaś będą płakać że przerobienie Ale licz już jako.ilosci hurtowe ,choć ja bym osobiście dał jedną duszą np nanostromusow
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Copella meinkeni, Nannostomus marginatus (albo jakiś inny gatunek drobnoustka) - one też trzymają się góry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Te rybki Copella świetne. Pierwszy raz na oczy je widzę . Ciekawe czy teraz są do dostania .

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(28-06-2020, 08:25 AM)amen999 napisał(a): Te rybki Copella świetne. Pierwszy raz na oczy je widzę . Ciekawe czy teraz są do dostania.

Widziałem zupełnie niedawno w Rogatku, ale to raczej była Copella nattereri - ma inny kolor plamek, czerń z odcieniem niebieskiego. No i rośnie większa (ok. 5 cm). Inna sprawa, że w nazewnictwie i oznaczaniu tych ryb jest niezły bałagan, często trudno się połapać jaki to gatunek a sporo z nich pewnie nie zostało jeszcze opisanych. Więc trochę na czuja stawiam, że to były nattereri.

Dość popularna jest natomiast Copella arnoldi, czyli smukleń pryskacz. Też ryba trzymająca się lustra wody, no i samce mają pięknie płetwy. Tyle, że w odróżnieniu od meinkeni i nattereri, jest ona rybą do specyficznych zbiorników - raczej palaudariów albo akwariów z roślinnością wynurzoną. Te rybki składają ikrę na liściach zwieszających się nad lustrem a potem samce pilnują jej ochlapując wodą, żeby nie wyschła. Meinkeni i nattereri składają ikrę standardowo, na liściach podwodnych.

Z fajnych rybek ławicowych mogę jeszcze wskazać jeden piękny gatunek, ale on już nie jest tak jednoznacznie przyklejony do lustra (nie bardziej niż np. neon simulans) - Tucanoichthys tucano. Rybka bardzo mała (poniżej 2 cm) i śliczna, zwłaszcza w ławicy. Niestety niełatwa do zdobycia, raczej tylko import.

Jeszcze jedna śliczna ryba do takiego biotopu (ale już nie ławicowa) to Poecilocharax weitzmani (samotniczek neonowy). Poluję na nie od jakiegoś czasu, może niedługo odblokują się jakoś sensowniej dostawy z importu i pojawi się w sprzedaży. Mam nadzieję... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Z drobnoustków eques jest przyklejony do tafli.

O smukleniach pisałem już na poprzedniej stronie tematu. Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(27-06-2020, 20:56 PM)tencin napisał(a): Copella meinkeni, Nannostomus marginatus (albo jakiś inny gatunek drobnoustka) - one też trzymają się góry.
Mam Nannostomus marginatus i tak średni u niech z trzymaniem się góry, można powiedzieć że są wszędzie w akwarium 112l ale najmniej przy powierzchni Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
W takim zbiorniku niemal każda ryba będzie w stanie zająć każdą strefę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jutro będę w Ikoli we Wrocławiu to zobaczę czy mają coś z tych gatunków. Teraz import nie śmiga więc wybór będzie pewnie ograniczony

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Te rybki Tucanoichthys tucano bardzo ładne. I mało popularne. Jutro będę w Ikoli we Wrocławiu , zobaczę co się uda zdobyć

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości