• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [487][Azja/ogólne] Azja z domieszkami

#1
Przyszedł czas na pochwalenie się zbiornikiem po przeprowadzce.
Jest to ten sam zbiornik co w wątku https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...hlight=487 tylko całkowicie zmieniony po zmianie adresu Blush 


1. 150x65x50h 487L 


2. Belka ledowa własnej produkcji(nie pamiętam mocyHuh) zamontowana w pokrywie z zabezpieczonej sklejki.


3. Za filtrację odpowiada HW-304 zasypany ceramiką.


4. Grzałka przepływowa EH-500W ustawiona na 25.5 st.

5. Akwarium zalane było wodą RO, potem w związku z zmiana stylu życia zaniedbałem trochę zbiornik i podmiany dokonywałem kranówą. 
pH w okolicach 7. Przewodność badam sporadycznie, mieści się w granicach 300-350 uS.


6. Akwarium w zamyśle miało być zielone, ale jak najmniej obsługowe - taki LT, dlatego jest postawione na ziemi ogrodowej przysypanej zwykłym dobrze wypłukanym piaskiem ze składu budowlanego. Korzenie olchy czarnej w własnego lasu, oraz kamienie otoczaki z podwórka. 

7. Mieszkańcami są głównie rybki z Azji - celowałem w Borneo, bo taki był pierwotny pomysł na zbiornik i zgromadzona wcześniej flora. W późniejszym czasie do obsady dołączyły barwniaki oraz samiczka ramirezki. 
W zbiorniku pływają:
- para Trichopodus lerii
- 6 sztuk Pelvicachromis subocellatus "Matadi" 4 samce i 2 podrsotki z nadzieją na samiczkę
- stado Trigonostigma Hengeli
- stado Desmopuntius pentazona
- 8 sztuk Pangio kuhlii
- samiczka Microgeophagus ramirezi w spadku od znajomego. 


Plan był na typowo azjatycką obsadę z jakimiś ciekawymi labiryntami, ale niestety zmiany w życiu prywatnym i coraz mniejsza ilość czasu zweryfikowały te zamiary. 


Akwarium cieszy oko w domu, a tak małe ryby w takim zbiorniku wyglądają świetnie. Brzanki i razbory doskonale ze sobą współgrają zajmując osobne strefy toni. Gurami żyją same sobie nie wchodząc w drogę nikomu, nie są również niepokojone przez innych mieszkańców. Barwniaki są bardzo spokojne mimo iż mam 4 samce i 2 malutkie podrostki. Piskorki podczas żerowania wyglądają świetnie- bez pokarmu ciężko je zobaczyć Haha.
   
   

   
   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo miły dla oka, klasyczny zieleniak. Pamiętaj, że jak to u pielęgnic, samce barwniaków mogą być spokojne dopóki nie pojawią się samice Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajnie zarośnięty zbiornik, przyjemny dla oka Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ruki ma rację. W 112 l miałem 2 samce pelvicachromis teaniatus i były jak najlepsi kumple. Ale jak były 2 samce i 2 samice to jedną parę musiałem ewakuować

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości