• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Napuchnieta płyta pod akwarium

#11
Wg mnie o ile nie napuchły pionowe podpory to nie ma ryzyka. Blat nie może puchnąć pod akwarium - zbyt duże obciążenie. Ewentualne odkształcenie pod szkłem może być minimalne, a przez to nieistotne. Puchnie tam gdzie może, czyli w miejscu odsłoniętym. 
Warto byłoby usunąć przyczynę wydostawania się wody. Ja też mam akwarium od Karola, a na nim pokrywę, którą zamawiałem indywidualnie (Diversa - Aquaboro). W jednym rogu także skraplała się woda, która kapała na zewnątrz, choć nie tak intensywnie jak u Ciebie. Pomiędzy szkło a pokrywę włożyłem kawałki karimaty i jest ok.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
A propos pokrywy rozważam jescze oklejenie całej gornej krawędzi akwarium uszczelka okienna, można kupić w marketach budowlanych takie uszczelki o różnym profilu. Na to nałożyć pokrywę a rogi uszczelnić dodatkowo sylikonem. Zastanawiam się jescze nad metodą zabezpieczenia nowego blatu nie wiem czy użyć jakiegoś lakieru czy np okleiny PCV
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Cześć
Ja mam pokrywę z PCV którą kleiłem sam. Do pokrywy (a nie na szkło) mam wklejoną właśnie uszczelkę do okien, działa świetnie.
Wg mnie wybierz kształt "D" o wielkości jak grubość szkła.
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Potwierdzam, mam ten patent w innym zbiorniku - spełnia swoje zadanie.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Możecie pokazać jak to wygląda?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja niestety nie, ponieważ musiałbym zdemontować dopływy i odpływy do filtrów zewnętrznych, które są przeprowadzone przez otwory w  pokrywie. Sprawa jest jednak bardzo prosta. Na górne krawędzie ścianek akwarium (suche) naklejasz uszczelkę do okien, po czym kładziesz na to pokrywę. W ten sposób powstaje izolacja, która w zasadzie uniemożliwia wyciek wody. Problematyczne są tylko "zakręty" - tu trzeba trochę pokombinować - najlepiej nie ciąć uszczelek w tych miejscach , ponieważ może to osłabić szczelność "systemu", ale jak się nie da bez cięcia, to też nie ma dramatu, bo nawet wtedy to rozwiązanie powinno spełniać swoją funkcję.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zastosowałem się do sugesti kolegów powyżej i faktycznie uszczelka okienna o przekroju "D" zdaje egzamin. Nie ciąłem jej na rogach, zanim przykleiłem odtłusilem szkło, pokrywa założona ponad tydzień na chwilę obecną nie ma problemu z przeciekaniem.
Dzięki
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Odkopie trochę temat. Stawiam jutro akwarium na zrobionym stelażu. Chcę kupić jakiś blat. Jaką grubość wybrać? Akwarium 1100L 185x105 dno. Myślalem o sklejce 12mm. Nie będzie za chuda?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(27-11-2020, 11:30 AM)ksonski napisał(a): Odkopie trochę temat. Stawiam jutro akwarium na zrobionym stelażu. Chcę kupić jakiś blat. Jaką grubość wybrać? Akwarium 1100L 185x105 dno. Myślalem o sklejce 12mm. Nie będzie za chuda?

Jest stelaż?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tak. Z drewna. 8 belek 10x10 jako nogi i do tego dwie ramy na górę i dół z desek 10x5.
Dzwoniłem do firmy w okolicy, która ma różne grubości sklejek. Okazało się że po drugiej stronie słuchawki był akwarysta z baniakiem 1300l ale morskim z duża ilością żywej skały. On mówi że ma 4cm blat. Skleił razem dwie sklejki 2cm.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości