• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki to Geophagus

#11
Uwielbiam  sformułowanie " odpowiednio większy zbiornik " 99 % opisów ryb podaje , że np. dla 1 pary wystarczy 70l A dla większej ilości odpowiednio większy. I bądź tu mądry co to oznacza

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Goran, o czym ty...? 70 litrów dla pary altifronsów, gdzieś to wyczytał? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(11-06-2020, 17:17 PM)piotrK napisał(a): Goran, o czym ty...? 70 litrów dla pary altifronsów, gdzieś to wyczytał? Smile

To był tylko przykład opisu. Nie dotyczył altifronsów Smile np przy barwniakach taki opis jest na rybyakwariowe.eu

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Altinfronsy jakies sa do kupienia np na olx. Neambi nie ma żadnego. Akwarium jest 240l i myślałem żeby miec samca i 2- 3 samice ale nie wiem czy to nie za dużo do takiego litrażu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Moim zdaniem ryba za duża jak na 240l. Mam 2 samce i 2 samice w szkle o długości 200cm i przy tarle  jednej pary pozostałe nie mają życia...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(11-06-2020, 19:35 PM)alienik napisał(a): Altinfronsy jakies sa do kupienia np na olx. Neambi nie ma żadnego. Akwarium jest 240l i myślałem żeby miec samca i 2- 3 samice ale nie wiem czy to nie za dużo do takiego litrażu.

I o tym właśnie pisałem  mało kto wie ( poza tymi, którzy mieli konkretne ryby ) jakie jest to odpowiednie akwarium. Może kiedyś powstanie wątek w którym doświadczeni pisali by co i w jakim litrażu może pływać.  Bo nawet tutaj w wątkach o konkretnych gatunkach często brak info ile i w jakim baniaku. Chodzi  głównie o akwaria powyżej 200 l, bo w mniejszych zazwyczaj jedna  para  lub sztuka. Wiem, że nie każde np. 240l jest takie samo i, że różnicę robi też wystrój i towarzystwo, ale jakieś podstawowe wytyczne zwłaszcza początkującym lub zmieniającym obsadę by się przydały.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
No to zostaje tylko jedna parka aby nie bylo terroru. Tylko żeby znaleźć samiczkedla mojego kawalera. Muszę na forum poszukać może ktoś ma. A jeśli te moje to neambi a kupie altifrosy to nie dobiorą sie w pare prawda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
240 litrów to absolutnie za mało nawet dla pary altifronsów. Te ryby dorastają do 30 cm i wymagają minimum dwumetrowego akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
W 240 litrowym mam gurami i wydaje mi się za małeBezradny a co dopiero dla altifronsów. Pewnie ryby przeżyją, ale gdzie popływają? Zastanów się czy to ma sens.
Poza tym w niedobranej parze samiec potrafi wyeliminować samicę, miałem tak i to w 450litorwym zbiorniku.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Szkoda by sie bylo rozstać z takim pięknym osobnikiem. Zawsze jest wyjscie zmienić akwarium na większe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości