• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szafka pod akwarium

#1
Witajcie.
Jestem na etapie zakupu szafki. Wybrałem szafkę firmy juwel. Pierwszy problem to kolor szafki (ciemne drewno). Nigdzie we Wrocławiu - Ikola, Plantica, Trzmiel nie maja na stanie, wszystko pod zamówienie. Może ktoś widział we Wrocławiu w mniejszym sklepie ww szafkę w tym kolorze.
Kolejna rzecz która mnie zaintrygowała, to brak części pleców. Oglądając montaż szafki 350, plecy są tylko w środkowej części. Nie chodzi tu o wytrzymałość ale o komfort użytkowania ( hałas kubełka, kurz, zapach ).
Proszę o opinie użytkowników tej szafki.
Pozdrawiam
.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja w prawdzie nie mam tej szafki, ale jak robiłam rozeznanie to odpadła na wstępie. 
Szlag by mnie trafiał przez kurz i potencjalnie spadające drobiazgi za szafkę. Zdecydowanie wolę wywiercony otwór na węże od filtra.
Zdecydowanie wolałam zrobić szafkę na zamówienie, mogłam sobie wybrać taką płytę jaką chciałam, wziął sobie do serca wszystkie wytyczne dotyczące akwarium. Przywiózł, wniósł, złożył, wypoziomował. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-06-2020, 16:40 PM)Ginuha napisał(a): Ja w prawdzie nie mam tej szafki, ale jak robiłam rozeznanie to odpadła na wstępie. 
Szlag by mnie trafiał przez kurz i potencjalnie spadające drobiazgi za szafkę. Zdecydowanie wolę wywiercony otwór na węże od filtra.
Zdecydowanie wolałam zrobić szafkę na zamówienie, mogłam sobie wybrać taką płytę jaką chciałam, wziął sobie do serca wszystkie wytyczne dotyczące akwarium. Przywiózł, wniósł, złożył, wypoziomował. Smile
Też bym tak zrobił ale:
- szafka ma być estetyczna, będzie w salonie.
- ma wytrzymać obciążenia, 300l na parkiecie i sąsiad zalany - nieciekawa perspektywa (juwel jakąś gwarancje daje)
- trzeba znać kogoś, kto zrobi to solidnie i estetycznie ( jeżeli możesz kogoś polecić to chętnie skorzystam)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
300 litrów to nie jest jakiś kosmos. Każda firma robiaca  meble na wymiar zrobi ci to bez problemu. Nie wiem jaki masz pomysł na wygląd, ale tak standardowo.... pionowe boki co 40 ÷ 50 cm, pod każdy pion po 2 stopki regulowane, np takie jak kuchenne i śpisz spokojnie. Podaj wymiary dna i jak ma wyglądać szafka to pomogę A potem gdzieś  ci taką zrobią.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dno standardowe do 300l, 120 x 50. Wysokość szafki 75 - 80 cm.
"Gdzieś ci to zrobią" w tym rzecz, że nie wiem, jak to zrobią.
Przeglądając oferty na allegro, cena porównywalna, a jakość sądząc po komentarzach różna.
Chciałem kupić szafkę tam, gdzie zamawiałem meble ale tam cena zaporowa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-06-2020, 17:30 PM)jacek96 napisał(a):
(07-06-2020, 16:40 PM)Ginuha napisał(a): Ja w prawdzie nie mam tej szafki, ale jak robiłam rozeznanie to odpadła na wstępie. 
Szlag by mnie trafiał przez kurz i potencjalnie spadające drobiazgi za szafkę. Zdecydowanie wolę wywiercony otwór na węże od filtra.
Zdecydowanie wolałam zrobić szafkę na zamówienie, mogłam sobie wybrać taką płytę jaką chciałam, wziął sobie do serca wszystkie wytyczne dotyczące akwarium. Przywiózł, wniósł, złożył, wypoziomował. Smile
Też bym tak zrobił ale:
- szafka ma być estetyczna, będzie w salonie.
- ma wytrzymać obciążenia, 300l na parkiecie i sąsiad zalany - nieciekawa perspektywa (juwel jakąś gwarancje daje)
- trzeba znać kogoś, kto zrobi to solidnie i estetycznie ( jeżeli możesz kogoś polecić to chętnie skorzystam)

Chętnie bym Ci poleciła, ale to 300 km od Wrocławia, więc nie wiem czy w ogóle jest to opłacalne. 

Na środku ma stanąć 200l, po lewej kostka 40cm. 
Generalnie to są trzy szafki, przykryte jednym blatem, środkowa część, jest wzmocniona na środku, a tył ma z normalnej płyty. Akwarium będzie wystawać po 10 cm z każdej strony na część z szufladami.


p.s. fotel chyba najmniej estetyczny, ale pies go zaanektował Smile


[Obrazek: 1b6d8159a64f3edamed.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja mam szafkę od tego człowieka:
http://szafkiakwariowe.pl/index.php/szafki-pod-akwaria/
Zrobiona jak pancernik 6lat temu.
Właśnie pod inne meble w salonie.
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki za informacje.
Faktyczne wygląda na pancerną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Boisz się o jakość wykonania a chcesz zamawiać na odległość ? Tylko tak naprawdę w takim meblu nie ma co źle zrobić. Firma mająca dobrą piłę, cnc i okleiniarke poradzi sobie. W twojej szafce powinno być 2 boki, i np. 2 piony, do tego blat, plecy pełne półki i fronty. Za 1m2 plyty gr. 18 mm u nas zapłacił byś jakieś 130 zł. Policz ile pójdzie na twoją szafkę i masz cenę. Solidność szafki to też sposób jej połączenia.  Te do samodzielnego montażu są zazwyczaj na mimosrodach A nie jest to najsolidniejszy łącznik.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
I tu się nie zgodzę. W takiej niby szafce. można zrobić jednak kilka baboli.
Wystarczy poczytać komentarze klientów oceniających swoje szafki, które kupili na allegro. Dlatego nie kupuję w ciemno, a chcę ją zobaczyć. Sam nie będę robił, ponieważ jak wspomniałem musi być ona w salonie, a nie w piwnicy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości