• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Basen naturalny

#1
Question 
Cześć wszystkim,

Zastanawiam się nad zbudowaniem basenu "naturalnego". Pamiętam, że tego typu konstrukcje pojawiły się z 10 lat temu, były nawet firmy zajmujące się ich budową i konwersją zwykłych basenów.

Ciekaw jestem czy ktoś z forumowiczów ma/miał/planuje taki basen, a może ten zamysł w ogóle się nie sprawdził? U mnie byłaby to budowa od zera.

Uprzedzam, że w części filtracyjnej nie planuję trzymać ryb Rotfl

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wczoraj wyczytałem, że PAD planujecdac po 5 tyś na oczka przydomowe. Poczakaj to może ci sfinansujeSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To ma prawo działać, jak odpowiednio zostanie zaplanowana część filtracyjna Wink. IMO znacznie lepsza opcja niż typowe baseny.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(04-06-2020, 19:04 PM)piotrK napisał(a): Cześć wszystkim,

Zastanawiam się nad zbudowaniem basenu "naturalnego". Pamiętam, że tego typu konstrukcje pojawiły się z 10 lat temu, były nawet firmy zajmujące się ich budową i konwersją zwykłych basenów.

Ciekaw jestem czy ktoś z forumowiczów ma/miał/planuje taki basen, a może ten zamysł w ogóle się nie sprawdził? U mnie byłaby to budowa od zera.

Uprzedzam, że w części filtracyjnej nie planuję trzymać ryb Rotfl
Nigdy się z tym nie spotkałem, ale zakochałem się w tym projekcie ze zdjęcia. Jednak czuje, że utrzymanie wszystkiego w porządku zwłaszcza w polskich warunkach będzie trudne...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak masz dzieci to basen wymaga ogrodzenia
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak coś to przypominam jaki zawód wykonuje i że jestem wirtuozem szpadla i łopaty także jak coś to mój numer masz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(04-06-2020, 22:38 PM)macioch napisał(a): Jak coś to przypominam jaki zawód wykonuje i że jestem wirtuozem szpadla i łopaty także jak coś  to mój numer masz
To oświeć naszego Admina, jak duży musiałby być taki basen, aby zadziałało samooczyszczanie przez część roślinną....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak dla mnie super. Wydaje mi się jednak, że to po prostu duże oczko wodne tyle, że częściowo wyłożone płytkami Wink
Są firmy co oferują już takie baseny ale bez opinii jakiegoś posiadacza nie wiem czy bym się odważył w naszym klimacie. Jednego miesiąca zimno a kolejnego upały powyżej 30 a to jednak nadal niewielki, płytki zbiornik.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zgodnie z przepisami nowego prawa wodnego działki z oczkiem wodnym podlegają prawu pierwokupu starosty.
To tłumaczy łaskawość Dudy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10


Faktycznie genialna rzecz, dawajcie mi działkę i szpadel!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości