• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Które z pielęgniczek?

#21
Za jakiś tydzień jak poskladam swoje światełka to będę ekspertem od power ledów sterowanych TC420 Smile  zamysł świecenia jest podobny do Twojego, tylko każdy z 4 obwodów sterowany oddzielnie. Kupiłem wszystko w częściach bo za taką samą ale gotowa cena była kosmiczna.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ginuha, pomyśl o zmianie tytułu wątku, bo to już nie tylko o pielęgniczki chodzi Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(07-06-2020, 18:01 PM)Goran napisał(a): Za jakiś tydzień jak poskladam swoje światełka to będę ekspertem od power ledów sterowanych TC420 Smile  zamysł świecenia jest podobny do Twojego, tylko każdy z 4 obwodów sterowany oddzielnie. Kupiłem wszystko w częściach bo za taką samą ale gotowa cena była kosmiczna.
Czekam na fotorelacje "krok po kroku" bo sam przymierzam się do zrobienia oświetlenia na TC420 albo TC421.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(07-06-2020, 18:01 PM)Goran napisał(a): Za jakiś tydzień jak poskladam swoje światełka to będę ekspertem od power ledów sterowanych TC420 Smile  zamysł świecenia jest podobny do Twojego, tylko każdy z 4 obwodów sterowany oddzielnie. Kupiłem wszystko w częściach bo za taką samą ale gotowa cena była kosmiczna.
Power ledy nieekonomicznie wychodzą lepiej wychodzą moduły Samsunga Smile
Ponadto te rezystor kiepskiej jakości Big Grin
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(07-06-2020, 18:17 PM)piotrK napisał(a): Ginuha, pomyśl o zmianie tytułu wątku, bo to już nie tylko o pielęgniczki chodzi Big Grin

Nawet chciałam, ale można to zrobić tylko 1440 min (Haha) po napisaniu posta. Może jakiś admin się zlituje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(07-06-2020, 19:12 PM)barttsw napisał(a): Power ledy nieekonomicznie wychodzą lepiej wychodzą moduły Samsunga  SmilePonadto te rezystor kiepskiej jakości Big Grin

Nieekonomiczne bo drożej w zakupie czy w użytkowaniu? Myślałem o modułach ale podobno właśnie są gorsze jakościowo. A rezystorow nie będzieSmile

ksonski 
Postaram się wszystko dokladnie opisać i opstrykać ,  w moim wątku o pociągu Smile  nawet jak coś zchrzanię..... teoretycznie  jestem technik elektroenergetyki, ale o prądzie wiem tylko, że kopie Wink

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jedno i drugie wg mnie moduły lepiej wychodzą A miałem.jedno i drugie ,
A co do pl żeby podpiąć do tc musisz je zrobić na 12/24v więc muszą być rezystory A to wogole już staje się pradozerne


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Wracając do pielęgnic....

Szukam opisów odmian barwnych Borelli i zaczynam wątpić w swoje zdolności...
Jak są opisy to niema nazw, jak są nazwy to niema opisów, a nazw z opisami i zdjęciami to nie udało mi się nigdzie znaleźć.

help....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Po polsku to nie ma czego szukać raczej Wink. Generalnie borelli masz dwie odmiany hodowlane- żółte i opal. Żółte mają żółty przód ciała, a resztę niebieską, opal mają przód ciała cielisto-żółtawy, pysk czerwony i resztę ciała analogicznie niebieską.
U dzikich to kwestia lokalizacji i fenotypu poszczególnego osobnika. Spójrz na ich temat: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=261
Generalnie borelli z Paragwaju to totalny misz-masz różnych fenotypów- zdarzają się np. sztuki z żółtym przodem ciała i czerwonymi ciapkami na pysku Big Grin. Borelli z Urugwaju za to są raczej podobne do siebie- klasycznie żółto-niebieskie.
Na stronie Toma masz trochę zdjęć dzikich borelli- http://tomc.no/slekt.aspx?gruppeID=1
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Jest w ogóle szansa kupić w Polsce coś innego poza żółtą i opalem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości