• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Które z pielęgniczek?

#11
No dobra... czyli ustalone,

Borelli,
Parva (jaka powinna być struktura grupy?)
Amandy
Pigmeje 

i gęste rośliny na powierzchni, co by nikomu nic głupiego do głowy nie przyszło.... Wink

Mimo12 bardzo dziękuję Ci za wyczerpujące rady i pomoc Smile 

pewnie będę miała masę innych jak dojdzie do kompletowania sprzętu.

BTW, czy ten filtr (EHEIM Professionel 4+ 250 (2271) (2271020)) będzie ok? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Przy młodych parvach nie ma szans na poznanie płci. Generalnie walki między dorosłymi osobnikami nie są straszne, krzywdy sobie nie zrobią. Samce mają "włoski" po bokach pyska i na przodzie płetw bocznych. 3-6 sztuk bym brał. Nie powinno być im ciasno, a socjalnie też się zrealizują. Wink

Hmm. Generalnie Eheim to nie moja bajka, te 3l to nie jest dużo pod kątem objętości wkładów, ale do tej obsady powinno wystarczyć. Przepływ będzie ok, bo na pewno będzie trochę niższy po załadowaniu kubła mediami, więc może iść na maksa prawdopodobnie, a takie 500-800 l/h przy dobrym ustawieniu wylotu powinno już ładnie ruszać wodą w całym akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
cóż innego byś polecił? Ja w sumie osobiście lubię kaskady, ale ona w ogóle mają mało miejsca na media
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jeśli znajdziesz aquaclear 500 - ona zadowoli każdego .przepływem bije kubły w większości . 
2 (-) 
1- raczej używka 
2- zamienniki /części
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
znalazłam na niemieckim amazonie za 35 euro, ale największy jest do 190l (maksymalny przepływ bez napowietrzania 757 l/h)
czy on pracuje cicho?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ginuha mój kolega posiada taki i z tego co pamietam nie narzekał na jakąś głośną pracę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zakladałaś, że temat będzie wnerwiał,  a tu ruch jak u fryzjera po zdjęciu zakazu Zacieszacz Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Musi być 500 - stary wypust ale zdecydowanie lepszy. 
Mam 2 szt. - rocznik 04 i nowszy w zakupie i nie używany przez 17 lat (na zdjęciu) rocznik 01 - z fabrycznej folii jeszcze go odzierałem. 
14w poboru - 1890l/h przepływu.  

Lepszego stosunku mocy do przepływu nie spotkałem 
Terkocze wirnik tylko świeżo po czyszczeniu - potem błoga cisza.  
Nowszych modeli nie używam - ciężko znaleźć konstrukcje podobnego typu i za rozsądne pieniądze.  ,


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Panowie, kolejne techniczne pytanie, z kategorii oświetlenie

Oświetlenie chcę punktowe, umyśliłam sobie cztery halogeny ledowe (wybaczcie, jeżeli będę pisać bzdury, nie bardzo wiem o czym w ogóle mówię Wink), żeby bardziej skomplikować tę koncepcję, chciała bym, żeby miały możliwość regulacji natężenia światła, żeby mogły uruchamiać się w systemie 2+2. Domyślnie miały by włączać się (2) powoli zwiększając natężenie światła, potem kolejne dwa. W ogóle super by było jakby włączały się automatycznie. Czy jest to w ogóle możliwe?, jeżeli tak to czego w ogóle szukać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ten halogen led to po prostu naświetlacz ledowy.
Raczej one nie są przeznaczone do regulacji mocy. Przynajmniej takie podstawowe, tzw. "chińskie".

Natomiast automatyczne włączanie i wyłączanie, to zwykły timer mechaniczny, bądź elektroniczny obsłuży.

Jeśli jednak wybierzesz inny rodzaj oświetlenia, taki do ściemniania i rozjaśniania, to na sterowniku trzebaby już robić, jeśli chcesz mieć świt/zmierzch. Jest to możliwe. Ale temat takiego oświetlenia zostawiam kolegom, którzy lepiej się na tym znają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości