• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoże dla Borellii lub Ramirezy

#11
Według mnie jest ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To bardziej wygląda jak żwir. Nie wiem jak zmierzyć czy faktycznie taka gradacja. Kupiłem na allegro takie dane były w aukcji. 
Jest też opcja, w której zakładam, że usunę część tego podłoża i na to dam piasek do piaskownicy. Niby się wymiesza wszystko ale to podłoże obecne nie jest jakieś duże więc to nowe nie powinno całkiem opaść na dno. Rośliny mam tylko przy filtrze w podłożu, reszta to epifity pifity na korzeniach. Jest sporo opcji.
PS. Jaki maksymalny rozmiar zdjęć można tu wrzucić bo oryginalny nie chce się dodawać.

https://allegro.pl/oferta/piasek-do-pias...9102025505 myślicie że ten byłby ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(31-05-2020, 11:53 AM)csm101 napisał(a): To bardziej wygląda jak żwir. Nie wiem jak zmierzyć czy faktycznie taka gradacja. Kupiłem na allegro takie dane były w aukcji. 
Jest też opcja, w której zakładam, że usunę część tego podłoża i na to dam piasek do piaskownicy. Niby się wymiesza wszystko ale to podłoże obecne nie jest jakieś duże więc to nowe nie powinno całkiem opaść na dno. Rośliny mam tylko przy filtrze w podłożu, reszta to epifity pifity na korzeniach. Jest sporo opcji.
PS. Jaki maksymalny rozmiar zdjęć można tu wrzucić bo oryginalny nie chce się dodawać.

https://allegro.pl/oferta/piasek-do-pias...9102025505 myślicie że ten byłby ok?

Będzie ok, Papja go kiedyś polecał. Ja też bo kupiłem i jest drobniutki więc myślę że będzie w porządku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wszystkie problemy rozwiązane. Dzięki Okok. Za jakiś czas mogę wrzucić zdjęcie z gotowym akwarium jeżeli ktoś zainteresowany.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jak już przyjdzie do Ciebie piasek daj znać czy nie zmienia parametrów. Bo przymierzam się do zakupu kilku worków od pewnego czasu. Dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(31-05-2020, 16:24 PM)ksonski napisał(a): Jak już przyjdzie do Ciebie piasek daj znać czy nie zmienia parametrów. Bo przymierzam się do zakupu kilku worków od pewnego czasu. Dzięki.

Dam znać po kilku dniach testów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zapomniałem napisać jak żwirek. Sorry. Polecam jak najbardziej. Nie zmienia parametrów wody. Miałem kiedyś typowy piesek akwariowy i strasznie fruwał po całym akwarium. Ten jest jeszcze drobniejszy a nie przemieszcza się. Może komuś te informacje pomogą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Czekałem na informacje. Dzięki.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości