• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Media filtracyjne w filtrze biologicznym (ultramax 2000)

#11
(04-06-2020, 16:32 PM)michal_kov napisał(a): Nie wiem czy mogę się wtrącić, ale ja proponowałbym z Aquaela zrobić mechanika. Nie miałem IKOLI ale zdaje się, że nie ma ona prefiltra w kubełku. Więc jeśli nie planujesz nic zakładać na wlot to Ultramax w tym zakresie będzie wygodniejszym mechanikiem. Czyszczenie prefiltra w zasadzie nie wymaga wyciągania kubełka z szafki (ja akurat muszę bo mam bardzo wąską, ale wystarczy jakieś 4-5cm luzu po bokach z każdej strony). Generalnie nawet nie trzeba ręcznika na podłogę wykładać jak się z odpowiednim wczuciem zawory będzie zamykać przed czyszczeniem (choć prewencyjnie stosuję ręcznik). Wtedy do niego (tego prefiltra) można dać watę (o ile się znudzi cotygodniowa zmiana) albo gęstszą niż jest w zestawie gąbkę. A IKOLA może sobie miesiącami bez otwierania biologicznie filtrować. Zresztą w Aquaelu też jeden koszyk (przy założeniu waty) jakiś luźniejszy dla biologii można dać.
Dzięki za podpowiedź
Ale właśnie daje ultramax jako biologa, aby nie otwierać go z racji prefiltra. Końcówka wlotowa ultramaxa jest co prawda spora ale nie wiem czy będę dawać gąbkę na nią.
Ikole można odpiąć i zanieść do łazienki aby wypłukać gąbki. Ikola ma 3 kosze a ultramax 5 + prefiltr, więc nie wiem czy jest sens robić mechanika z ikoli. 
Śmiało się "wtrącaj" Wink. Każda podpowiedź jest przydatna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(04-06-2020, 17:05 PM)lukasz1717 napisał(a): Dzięki za podpowiedź
Ale właśnie daje ultramax jako biologa, aby nie otwierać go z racji prefiltra. Końcówka wlotowa ultramaxa jest co prawda spora ale nie wiem czy będę dawać gąbkę na nią.
Ikole można odpiąć i zanieść do łazienki aby wypłukać gąbki. Ikola ma 3 kosze a ultramax 5 + prefiltr, więc nie wiem czy jest sens robić mechanika z ikoli. 
Śmiało się "wtrącaj" Wink. Każda podpowiedź jest przydatna.

Hmmm, dobrze kombinujesz Smile Ja nie mam nic założonego na zasys w ultramax. skoro jest prefiltr w kuble, to uznałem że nie potrzebuję. Skoro IKOLA jest tak wygodna w płukaniu to czemu nie Smile na pewno będzie lżejsza do wyniesienia do łazienki niż ultramax.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości