• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Media filtracyjne w filtrze biologicznym (ultramax 2000)

#1
Zakupiłem filtr ultramax 2000. Chce aby działał jako biolog. Dokupiłem 500 ml matrixa.
W jakiej kolejności ułożyć media filtracyjne i jakich użyć?
Dodam że jest 5 koszy + prefiltr.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przed ceramika daj wate 
Jesli istnieje ryzyko ze ceramika moze dostac sie do wirnika lub w inny sposob przyblokowac przeplyw w jakims waskim gardle daj raz jeszcze niewielka ilosc waty
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W ultramaxie w zestawie są 2 gąbki (jedną na początku druga na końcu) 2 kosze z "watą" i jeden z ceramiką. 1 kosz z watą chcę zamienić na matrixa. 
Zamówiłem ikole 600 Maxx z myślą, że będzie pracować jako mechanik. W niej jest tylko gąbka i wata (1 kosz pusty). Nie wiem jak i czym to wszystko wypełnić. Mam nadzieję że drugi filtr zewnętrzny będzie się sprawdzał (czy nie lepiej wewnętrzny Aquael turbo 1500/2000)
Oczytałem się dużo i mam już mętlik w głowie.Yyyy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kolego ustaw to w takiej kolejnosci
Gabki wata ceramiki i ewentualnie troche waty przed wylotem

Do jakiego akwa to filtracja?
Pod jaka obsade?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(31-05-2020, 18:18 PM)mikezetfirst napisał(a): Kolego ustaw to w takiej kolejnosci
Gabki wata ceramiki i ewentualnie troche waty przed wylotem

Do jakiego akwa to filtracja?
Pod jaka obsadę
Planuję ziemiojady (prawdopodobnie Red head tapajos) oraz skalary.
Filtracja to wspomniany ultramax 2000 oraz ikola 600 Maxx (która również nie wiem czym wypełnić)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jesli mechanik to roznej gestosci gabki i na koniec wata i bedzie git
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(04-06-2020, 10:17 AM)mikezetfirst napisał(a): Jesli mechanik to roznej gestosci gabki i na koniec wata i bedzie git

Tak myślę że chyba ikole najlepiej zrobić mechanikiem, więc wypełnię ja gąbkami i watą.
 Ultramax : Gąbka-wata-ceramika dana przez producenta- matrix 500ml + Aquael ceramax 600-gąbka
Czy to wypełnienie będzie ok? 
Mam na myśli watę którą dodaje producent w 2 koszach (nie wygląda profesjonalnie).Czy nie lepiej zrezygnować z tej waty i kosz wypełnić czymś innym?
Ile ceramiki ogółem powinno być?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wate sobie odpuść - chyba że chcesz 2 razy na tydzień kubełek otwierać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja przy panaque nawet 2 razy na miesiac nie wymieniam ale przy skalarach widze to juz inna inszosc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie wiem czy mogę się wtrącić, ale ja proponowałbym z Aquaela zrobić mechanika. Nie miałem IKOLI ale zdaje się, że nie ma ona prefiltra w kubełku. Więc jeśli nie planujesz nic zakładać na wlot to Ultramax w tym zakresie będzie wygodniejszym mechanikiem. Czyszczenie prefiltra w zasadzie nie wymaga wyciągania kubełka z szafki (ja akurat muszę bo mam bardzo wąską, ale wystarczy jakieś 4-5cm luzu po bokach z każdej strony). Generalnie nawet nie trzeba ręcznika na podłogę wykładać jak się z odpowiednim wczuciem zawory będzie zamykać przed czyszczeniem (choć prewencyjnie stosuję ręcznik). Wtedy do niego (tego prefiltra) można dać watę (o ile się znudzi cotygodniowa zmiana) albo gęstszą niż jest w zestawie gąbkę. A IKOLA może sobie miesiącami bez otwierania biologicznie filtrować. Zresztą w Aquaelu też jeden koszyk (przy założeniu waty) jakiś luźniejszy dla biologii można dać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości