• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3]

Dzień dobry, witam wszystkich.
Jako że jeszcze nieco po omacku poruszam się po forum jako nowy użytkownik proszę o wyrozumiałość.
Mam nadzieję na sporo nowych znajomości i wiadomości :-)
 
Podziękowania złożone przez:
Cześć Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
Cześć
 
Podziękowania złożone przez:
@el_polako : Od tej choroby nie uciekniesz...i trzeba się z tego jedynie cieszyć Smile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Podziękowania złożone przez:
Cześć wszystkim, forum śledzę od dawna ale dopiero teraz mam trochę czasu żeby cóś więcej napisać. 
Pozdrowienia z Irlandii, gdzie kranówka jest tak dobra, że można ją lać prosto do akwarium paletkom. Big Grin
 
Podziękowania złożone przez:
No siema Big Grin A tak z ciekawości ta kranówka to u Ciebie tylko taka dobra czy generalnie w Irladii jest tak fajnie?
 
Podziękowania złożone przez:
Cześć Jachu Luzik Taka woda to marzenie wielu forumowiczów, pochwal się co tam na niej trzymasz Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
(17-12-2020, 00:12 AM)macioch napisał(a): No siema Big Grin A tak z ciekawości ta kranówka to u Ciebie tylko taka dobra czy generalnie w Irladii jest tak fajnie?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale zerknąłem na mapę GSI i faktycznie mieszkam w jednym z dwóch hrabstw, które mają wodę ze zbiornika w granicie a nie wapieniu czy innym piaskowcu. Bozia podlewa regularnie (zanim pojawili się tu ludzie Irlandia była lasem deszczowym), granit nie reaguje za bardzo, więc to wodociągi podnoszą pH w okolice 7-7.5, żeby im rury nie rdzewiały. Tak mi przynajmniej tłumaczył ekspert, ja tam się na wodnej chemii nie znam.

Sama woda nie jest chlorowana, nie robi buby bakteriom w baniaku. Jeśli trzeba ją chlorować bo bakterie to władze wydają komunikat kilka dni naprzód.  
A do tego woda jest ”darmowa”. Płacimy za nią w innych podatkach, nie ma się co czarować, ale przydomowych liczników nie ma, tylko firmy płacą, taki lokalny urok. No i faktycznie jest jej u nas od za**bania. Big Grin
 
Podziękowania złożone przez:
No to niektórzy szczęściarze na śląsku mają wodę ze Zb. Goczałkowickiego i twardości w kranach rzędu kilku stopni - z taką wodą można też robić praktycznie wszystko.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
(17-12-2020, 16:23 PM)piotrK napisał(a): No to niektórzy szczęściarze na śląsku mają wodę ze Zb. Goczałkowickiego i twardości w kranach rzędu kilku stopni - z taką wodą można też robić praktycznie wszystko.
A jeszcze inni mieszkają na wsi która ma swoje źródło wodne i wodę raz o twardości 8/10 a innym razem 18/25 i jak tu żyć..

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości