• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [576] BW - Obsada

#21
Najbardziej podoba mi się opcja obsady z pielęgniczkami i bystrzykami Amandy. W akwarium na pewno będzie sporo drewna, które podzieli dno na rewiry. Chcę też posadzić dwie trzy rośliny/kępy, które zacienią resztę dna. 

Kilka kluczowych pytań:

1) Jaką grubość powinno mieć podłoże z piasku dla pielęgniczek?
2) Jaką grubość powinna mieć warstwa liści (dąb, buk itp) zalegających na podłożu?
3) Czy posadzenie kilku roślin to będzie biotopowe faux pas
4) Czy dla tandemu pielęgniczki i karliki (B. Amandy) wysokość akwarium 50 a 60 to jakaś kluczowa różnica?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Warstwa piasku nie ma znaczenia, dla Apisto wystarczy 1-2 cm. Przy 50-60 cm wysokości baniaka i planowanych roślinach spokojnie daj 5-8 cm podłoża. Zrobi Ci się z tego dodatkowy filtr biologiczny Smile

Grubość warstwy liści i detrytusu jest tylko zależna od widzi mi się akwarysty. Wink Nie ma wzorów ani wytycznych.

Jeśli dasz biotopowe rośliny to nie będzie faux pas. Wink

Przy Apisto i Amandach nie masz co iść w 60 cm wysokości, bo będziesz miał pustą górę zbiornika.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(05-08-2018, 16:44 PM)Ruki napisał(a): Warstwa piasku nie ma znaczenia, dla Apisto wystarczy 1-2 cm. Przy 50-60 cm wysokości baniaka i planowanych roślinach spokojnie daj 5-8 cm podłoża. Zrobi Ci się z tego dodatkowy filtr biologiczny Smile

Grubość warstwy liści i detrytusu jest tylko zależna od widzi mi się akwarysty. Wink Nie ma wzorów ani wytycznych.

Jeśli dasz biotopowe rośliny to nie będzie faux pas. Wink

Przy Apisto i Amandach nie masz co iść w 60 cm wysokości, bo będziesz miał pustą górę zbiornika.
Rośliny nie będą rosły w piasku więc grubość 5-8 cm będzie chyba przesadzona. Chodziło mi o grubość podłoża z piasku dla pielęgniczek - to właśnie miałem na myśli. Więc 1 -3 cm będzie OK?
Tzn nie mówię, że dla roślin 5-8 cm podłoża to dużo, bo nie jest dużo; rośliny nie będą rosły w piasku.

Liści planowałem tyle, żeby nie było widać piachu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jak to rośliny nie rosną w piasku?
To w naturze rosną w żwirkach czy substratach amazoni? Smile

Rosną jak mają warunki ku temu, nawet na amazoni niektórym nie rosną i glony hodują Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Właśnie, większość roślin świetnie rośnie w piasku. A jak się im da jakieś kulki nawozowe pod korzenie to już w ogóle.... Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Pisząc: "rośliny nie będą rosły w piasku", miałem na myśli to, że ja ich fizycznie nie posadę w piasku. A nie w sensie, że 'rośliny nie urosną w piasku bo piasek jest dla nich zły'.
Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Czyli rozumie ze wsadzisz je do jakis doniczek, pojemniczkow itp ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(07-08-2018, 20:39 PM)Qbek napisał(a): Czyli rozumie ze wsadzisz je do jakis doniczek, pojemniczkow itp ?

Tak. Będą zamaskowane korzeniami i nie będzie ich widać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Akwarium wystartowało latem 2019. Ma wymiary 160x50x62. Z przodu samego słupa wody mam 50 cm. 

Pływa w nim 9 skalarów w wieku 2-3 lat (nie pamiętam kiedy je dokładnie kupiłem) i tymczasowo 7 Bocji siatkowanej żeby zajęły się ślimakami, które przywlokłem z roślinami w koszykach z renomowanej hodowli. Wysmiewacz

Było tego setki. Małe mikro zatoczki, prawdopodobnie zatoczek malutki, żyjący w europejskich wodach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości