• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Co zrobić,by przeżyły

#1
Witajcie,zwracam się z prośba o pomoc do znawców! Otóż,zamarzyły mi sie pielęgniczki. Mam zbiornik 200l,na ziemi ogrodowej,mocno obsadzony roślinami,obsada to kilkanascie kirysków,maly zbrojnik,2 gurami mozaikowe,2 bystrzyki,1 hokejówka,3 neonki,otoski ( niedobitki z akwarium koleżanki). Próbowałam z pielęgniczkami macmasteri - był opieknie,miały młode,ale znów z mojej winy,maluchy nie przezyły,mimo iż karmiłam larwami solowca i startym na pył pokarmem w płatkach. ale to juz mniejsza. Rzecz dotyczy rodziców... Otóż,po ukończeniu 10 dniowej kwarantanny wpuściłam je do ogólnego. SAmiczka żyła 6 a samiec 8 tygodni... Zacisnęłam zęby i kupiłam tym razem panduro. pod koniec marca,po kwarantannie wpuściłam do ogólnego .Samczyk żyje,ale samiczka padła po jakiś 8 ty. Duzo wcześniej,próbowałam ( w innym zbiorniku ) z ramirezami..z takim samym efektem. Co robię źle?! Nie zauważyłam wahań parametrów,testy robię co tydzień,na zeszłą sobotę wyglądają tak : kh 2,gh 8, po4 0,50, ph 6,6 no3 10mgl/l,no2 0. Filtracja to unimax 25o i aquael turbo 1500... Może wy doradzicie,co zrobić,by te rybki pożyły dłuzej niż kilka tygodni Sad Nadmienię,że rybki padaly dosłownie z  dnia na dzień,praktycznie bezobjawowo, łuski miały gładkie,oczy normalne,odchody ttez nie wygladaly niepokojąco... Zwyczajnie jednego dnia przestawały pobierać pokarm a najdalej 2 dni potem umierały...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ta ziemia ogrodowa to na pewno bez dodatków? Niby kiryski też są dość wrażliwe, i powinny padać jeżeli byłoby w podłożu coś nie teges, ale kto wie z pielęgniczkami. No i czy ryby kupowałaś w tym samym sklepie? Może dostawca ma kiepskiej jakości "materiał".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(15-05-2020, 18:28 PM)piotrK napisał(a): Ta ziemia ogrodowa to na pewno bez dodatków? Niby kiryski też są dość wrażliwe, i powinny padać jeżeli byłoby w podłożu coś nie teges, ale kto wie z pielęgniczkami. No i czy ryby kupowałaś w tym samym sklepie? Może dostawca ma kiepskiej jakości "materiał".
Wcześniej,pare lat temu miałam 60l,na substrcie,tam parkę ramirezek,tez nie pozyły dlugo,a reszta obsady miala sie świetnie... Ziemię kupowałam mozliwie najuboższą w nawozy i takie tam,po załozeniu zbiornika kilka razy robilam podmiany najpierw 80%,potem 70% itd,potem oczekwianie az zbiornik dojrzeje. Nikt ne umie mi powiedzieć,dlaczego mimo sprzyjających parametrów to pielęgniczki padają. W dodatku  w sposób nie dający okreslić przyczyn ;/ Z otosków nie padł ani jeden,wszystkie śmigają. Hm,Pielęgnczki macmasteri kupiłam i panduro były kupowane w  rżnych sklepach,ale w mom mieście z tego co się orientowałam,wszyscy zaopatrują sie na jednej giełdzie... Nie wiem ile w tym prawdy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A była kwarantanna ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(15-05-2020, 21:19 PM)barttsw napisał(a): A była kwarantanna ?
10 dni,nic niepokojącego nie wykazala,w przypadku panduro podalam capisol,potem protosol
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
10 dni to mało właśnie między 14 a 21 dniem.zaczunaja się dziać kredki
Ale tak czy siak zmienił bym dostawcę na na któregoś z naszych firmowych dostawców lub hodowców
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Leki w trakcie kwarantanny, czy jak zauważałaś, jak któraś ryba zniknęła?

Podmiany 70-80% mogą zdestabilizować zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(15-05-2020, 21:56 PM)mimo12 napisał(a): Leki w trakcie kwarantanny, czy jak zauważałaś, jak któraś ryba zniknęła?

Podmiany 70-80% mogą zdestabilizować zbiornik.
W trakcie kwarantanny. co do podmian,to tak duże były robione na samym początku dojzrewania zbironika,żeby jednak nadmierna ilosć nawozów zniwelowac,nie było tam wówczas ryb Smile

(15-05-2020, 21:52 PM)barttsw napisał(a): 10 dni to mało właśnie między 14 a 21 dniem.zaczunaja się dziać kredki
Ale tak czy siak zmienił bym dostawcę na na któregoś z naszych firmowych dostawców lub hodowców
Niestety,ja nie mam warunków,i tak trzymam tak długo jak mogę Sad a mozesz poelcić dostawcę,który prowadzi wysyłkę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zapytaj może papja, mpaw
Z importerów płaszczka, aquarak
A co do kwarantanny jeżeli możesz mieć 10 dni to co za problem 4 tygodnie?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(15-05-2020, 22:33 PM)barttsw napisał(a): Zapytaj może papja, mpaw
Z importerów  płaszczka, aquarak
A co do kwarantanny jeżeli możesz mieć 10 dni to co za problem 4 tyg
Zbiornik kwarantoannowy est zakładany tymczasowo,w 7l zoorniczku  zwoda z akwa,na komodzie. Co tu kryć. Mąż sie czepia,bo mowa była o 1 zbiorniku a ja mam 3 plus kwarantanna Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości