• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l

#1
Cześć Wam,

3 tygodnie temu zalałem akwarium 375l. Błąd, jaki popełniłem, to nie przepłukałem 60kg piasku, który służy jako podłoże w tym akwarium.

Wciąż woda jest delikatnie mglista. Co może być tego powodem i jak wyklarować wodę? 

Filtracja:
- zewnętrzny Aquael Ultramax 2000 - głównie ceramika, zeolit i gąbka,
- wewnętrzny Aquael Circulator 2000 - najpierw był na gąbce, bardzo drobnej - myślałem, że wyłapie ten "dym" / "pyłek", który powoduje wg mnie zmętnienie. Nie wyłapała, więc kupiłem SERA Crystal Clear - nie pomogło... 

Wlałem też Clarity - nie pomogło. 
Robię podmiany - nie pomaga. 

Co zrobić? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przefiltrowac mechanicznie przez jak najgestsze media, gabka 50ppi, wata.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wydaje mi się że za szybko chcesz mieć krystalicznie czystą wodę. Nie kombinował bym i dał spokojnie dojrzeć zbiornikowi. Trzy tygodnie to nie jest znowu aż tak długi czas, u mnie w świeżym akwarium gdzie było wszystko nowe(piasek, filtry, wkłady, korzenie) woda do wyklarowania się potrzebowała ponad miesiąca. A ryby doszły dopiero po prawie dwóch. Nie zawsze wszystko ruszy ekspresowo.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(12-05-2020, 22:23 PM)sbc napisał(a): Przefiltrowac mechanicznie przez jak najgestsze media, gabka 50ppi, wata.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Dzięki za szybką odpwiedź. 

Czy gąbka lub wata jest lepsza od SERA Crystal Clear? Podobno nie ma lepszego "wyłapywacza" jako medium filtracyjne, a nie pomogło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wata, fizelina cokolwiek o bardzo małej przepustowości . 
Może też być korpus 1 mikron na wylot turbofiltra
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Owata tapicerska najlepiej grubsza np 300g, 2-3 warstwy na jakąś mocną głowicę i będzie dobrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-05-2020, 22:26 PM)-KUBA- napisał(a): Wydaje mi się że za szybko chcesz mieć krystalicznie czystą wodę. Nie kombinował bym i dał spokojnie dojrzeć zbiornikowi. Trzy tygodnie to nie jest znowu aż tak długi czas, u mnie w świeżym akwarium gdzie było wszystko nowe(piasek, filtry, wkłady, korzenie) woda do wyklarowania się potrzebowała ponad miesiąca. A ryby doszły dopiero po prawie dwóch. Nie zawsze wszystko ruszy ekspresowo.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
To jest pył z piachu, a nie jakiś zakwit pierwotniaków który sam się z czasem "wyklaruje" to trzeba odfiltrować. Nawet jeśli samo z czasem siądzie na dnie to przy ruszeniu piasku znowu będzie się wzbijać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dziękuję za rady.

Mam nadzieję,  że wata pomoże. 

Na pewno dam znaćSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Polecam też, staromodne i zapomniane podmiany wody - również pomagają pozbyć się tej "zapylonej"  Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Podmiany robię co 48h, 40l każda już przez 6 dni, więc teoretycznie prawie całą woda się podmieniła już, biorąc pod uwagę objętość akwa. 

Jest lepiej, ale nie idealnie Smile 

Mam nadzieję, że rybom to... wsio ryba? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości