• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pompa obiegowa

#1
Czy ktoś może walczył ostatnio z tematem pompy obiegowej w układzie sump-akwarium? Mój kilkunastoletni AquaMedic Ocean Runner 2500 zaczyna niemiłosiernie hałasować, chyba powoli ma dość ciągłej pracy. Szukam zastępstwa dla niego, o wydajności nie mniejszej niż posiadany OR (>2500l/h), optymalnie z regulacją wydajności, raczej do 1000 zł, no chyba że wydane dodatkowe złotówki mają sens. Akwa słodkowodne, 1000L. Cicha ma być.

Z góry dzięki za sugestie,

Rafał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześc Rafał Big Grin
Jebao seria ME 230v a ze sterowalnych Jebao DCP lub nowsza N-RMC.
Sam mam DCP6500 i jestem bardzo zadowolony, pompa cichutka i bezproblemowa.

Reaktywujesz baniak? Co nowego knujesz? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(12-05-2020, 11:58 AM)tuptuś napisał(a): Cześc Rafał Big Grin
(..)

Hej, Tuptek Smile

Baniak działał właściwie bez przerwy. Od blisko trzech lat pływają w nim trójkąty, potrzebowałem jakiejś bezproblemowej, względnie małej ryby. Tu masz fotki: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=567&page=12 , ostatni post na stronie.

Dzięki za namiary, lecę studiować specyfikacje, bo mnie terkotanie wirnika doprowadza do szału..

Rafał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sama karmówka
Kiedy coś konkretnego wypuszczasz?
Ile to szkło już ma lat? Zaraz silikon Ci przerdzewieje

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(12-05-2020, 13:03 PM)tuptuś napisał(a): Sama karmówka
Kiedy coś konkretnego wypuszczasz?
Ile to szkło już ma lat? Zaraz silikon Ci przerdzewieje
Koło 17 lat.. Co do konkretnych (wymiarowo) ryb - po pawiookich coraz bardziej utwierdzam się w nurcie trzymania małych ryb w dużych szkłach. Arowany, duże zbrojniki, płaszczki - nieee, nie w tych gabarytach; może zacząłbym znowu myśleć o nich przy litrażu 10k+, choć nawet wtedy nie jestem przekonany. Zresztą - nawet przy drobnych można władować się w kłopoty, to co się dzieje z wodą przy intensywnym karmieniu pojedynczego lęgu skalarów przypomina rzekę Utratę w upalny dzień tuż po minięciu Błoni.. Tongue (wiem, przeprowadziłeś się już dawno..)

Te pompki co je zaproponowałeś sensowne, bardzo też rozsądne cenowo, dzięki Smile

Rafał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Rozważ jeszcze pompy aquanowa cena ta sama A serwis w pl
Używam swojej 4 rok zero problemów
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-05-2020, 13:20 PM)kotydwa napisał(a): przypomina rzekę Utratę w upalny dzień tuż po minięciu Błoni.. Tongue (wiem, przeprowadziłeś się już dawno..)

Te pompki co je zaproponowałeś sensowne, bardzo też rozsądne cenowo, dzięki Smile

Rafał

Błonia są pod Krakowem ale ten temat już przerabialiśmy Rotfl
Jak chcesz to mam u Konrada stały rabacik 10% na wszystko co tam sobie znajdziesz Wink


(12-05-2020, 14:16 PM)barttsw napisał(a): Rozważ jeszcze pompy aquanowa cena ta sama A serwis w pl
Używam swojej 4 rok zero problemów
Różnica AquaNova od Jebao to naklejka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak każdy lokales osobiście jeżdżę do Błonia, chciałem być poprawny językowo; twórcy nazwy zaszaleli nazywając tą osadę Błonie. Uwielbiam język polski za to, choć potem można się przepychać do rana o poprawną formę..
Dzięki panowie za powyższe sugestie, kupiłem Aqua Nova N-RMC 7000; za jakiś czas się pochwalę efektami działania chińskiej myśli technicznej.
Thx,
Rafał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam,
Nazywam się Kamil, przymierzam się do budowy filtra kasetowego w nowopowstającym akwarium 600l. Obecnie jestem na etapie wyboru pompy i tutaj chciałbym się zwrócić z prośbą do bardziej doświadczonych kolegów o opinię. Konkretnie chodzi mi czy ktoś miał jakieś doświadczenia z  pompą Hsbao SWD 2500? drugi model który biorę pod uwagę to AquaNova N-RMc 4000? Czy Waszym zdaniem te pompy się sprawdzą w takim rozwiązaniu filtracji? A może macie ciekawsze alternatywy
pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeśli nie zależy Ci na regulacji to możesz sieknąc ME-2500  bezproblemowa i oszczędna pompa.
Przy N-RMC 4000 to chyba ma być biotop strumienia górskiego bo 600L akwa to zamiecie razem ze żwirem Big Grin
To nie jest cyrkulator który pracuje na szerokim strumieniu. Do kaseciaka/hamburga który zapewne ma pełnić również funkcję biologa dałbym pompę z 1,5-2tys/h i spokojnie ogarnie takie akwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości