• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice na dworze by Papja

#1
Jak zwykle zabrałem się za to później niż planowałem, ale pierwszy basen jest już gotowy do zasiedlenia przez ryby Wink.
Baseny rozporowe póki co sprawdzają się u mnie najlepiej ze wszystkiego czego wypróbowałem, oprócz mauzerów- ale one mają niestety 100x100x100cm.

1612 litrów, 244x46cm. Tu będą pływać Gymnogeophagus mekinos "Maldonado", Cichlasoma dimerus "Bella Union" i Gymnogeophagus terrapurpura (jak już się rozmnożą w akwarium Tongue).
   

Obok stoi ciut mniejszy basen- 183x38cm, czyli 749 litrów. Tu trafi para Australoheros sp. "Red Ceibal", jeszcze w przygotowaniu Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przykrywasz czymś te baseny?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niezbyt widzę możliwość jak miałbym to zrobić Wink. Ryby mając taką powierzchnię, oraz docelowo wrzucone dodatkowo gałęzie wierzby mandżurskiej nad sobą, nie próbują wyskakiwać. No i jakieś koty też nie mogą na nie polować- ściany basenu są pionowe.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chmurą Big Grin
Do czasu zwiększenia liczebności stada rozrodowego przykryłbym baseny siatką na ptaki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jeżeli chodzi o dachówki to z tego co wiem to pielegnice wolą "gąsiory" i dachówki krańcoweRotfl
A na poważnie fajny klimat wypuścić ryby na sezon na dwór. A co z deszczówką jak się w basenie woda przeleje?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie da się mieć idealnie płaskiego podłoża, bez przekopania całego podwórka, więc poziom wody w basenach jest nierówny względem ich brzegów Holson. Jak nawet deszczówka przeleje basen to woda zacznie lecieć tylko z jednego miejsca- nikłe szanse, żeby jakakolwiek ryba została wypłukana Wink. No i nie sądzę, żeby sie to stało bez długich powtarzalnych ulew. To co odparuje jest uzupełniane deszczówką i woda utrzymuje się na podobnym poziomie- wedle mojego doświadczenia.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mimo wszystko ja bym przykrył siatką taki basen. Całkiem dobry stosunek ceny do ilości to siatki do ochrony przed ptakami, a mają też odpowiedni rozmiar. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja w tym roku uruchomiłem 2 mauzery. Musze jeszcze filtr uruchomić. Rośliny w doniczkach juz rosną :-) 

Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jakaś filtracja przewidziana?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie jest potrzebna, przy takim litrażu, obsadzie i wymiarach basenu Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości