• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nóżki do stelaża

#1
Cześć, powoli przymierzam się do restartu zbiornika. W związku z tym mam pytanie, czy 6 takich nóżek (M10x40 fi40) w spokoju utrzyma akwarium 120x40x50? Obecny stelaż drewniany chcę zastąpić zabudowanym stelażem metalowym z profilu 30x30x2. Przymierzam się do czegoś takiego po raz pierwszy, poszperałem trochę w sieci ale ciężko mi znaleźć wyczerpującą odpowiedź stąd moje wątpliwości. Nakrętkę przyspawać do stelaża, wcześniej wywiercić dziurkę i wyregulować? Jak myślicie, będzie w porządku? Smile


https://allegro.pl/oferta/m10x40-stopka-regulacyjna-obrotowa-nozki-fi-40-8493217030
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Twoje akwa to max 300 kg. Na 6 stopem to 50 kg na stopkę. Gwint spokojnie wytrzyma, plastik też. Będzie stało. Jak dasz 8 nóżek to tym bardziej. Są jeszcze plastikowe nóżki do profili stalowych kwadratowych. Takie do 30x30 też spokojnie wytrzymają mimo, że plastikowe.  Pod warunkiem, że nie wykrecisz zbyt dużo gwintu. Wpisz w Google stopka regulowana w profil stalowy

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Okej, dzięki za odpowiedź
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja właśnie niedawno montowałem nóżki do mojego stelaża pod akwarium 120x40x40 i dla spokojnego snu dalem 6 stopek na gwincie M12 chyba fi 50. Całość montowana na nitonakrętki - bardzo polecam ten sposób montażu Wink Ale wspawane nakrętki też jak najbardziej dadzą radę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości