• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200x60x60 Diversa / Wromak a może ...

#1
Cześć. 

Wrzuciłem w wyszukiwarkę hasło Diversa - niestety nie odnalazłem informacji która mnie interesuje.

Jestem na etapie zamawiania standardowego zbiornika 200x60x60 Float Czarny sylikon.

Praktycznie zdecydowałem się na Diversę ale znajomy powiedział mi, że u jego znajomego (tak, tak wiem) zbiornik rozszczelnił się po 3 miesiącach. Niestety nie jest to osoba dla mnie w 100% wiarygodna, z drugiej strony zasiał we mnie ziarno niepewności.

I tutaj pytanie do posiadaczy większych zbiorników Diversa lub Wromak - czy mieliście z nimi jakieś problemy ?

Jestem z okolic Łodzi - jeżeli znacie jakiegoś dobrego lokalnego szklarza to też chętnie się dowiem.

Przepraszam, temat wałkowany pewno wiele razy ale ewentualne 700L w na podłodze jakoś nie przemawia do mnie miło Wink

Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Prawdopodobnie wada przy produkcji masowej, nie oczyszczone prawidłowo szyby i klej puścił. Na spoinach pewnie były jakieś oznaki ale nikt nie patrzył Tongue
Nie ma co panikować tylko ubezpieczyć mieszkanie, obejrzeć co jakiś czas baniak po zalaniu i cieszyć się rybami Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Widziałem kilka zbiorników i wykonane były dobrze. Byłem na produkcji- profesjonalna, byłem w magazynach - dużo zbiorników czasem tiry. Jedno wiadome mi akwarium 450l ma jakieś 15 lat i nic z nim się nie dzieje, ciągle zalane ze spoinami też. Jak będzie nie zapewnię bo wszystko też zależy od ekipy która w danym czasie jest zatrudniona.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Maly off t . Nie sledze polskiego rynku akwarystycznego i nie bardzo wiem co sie dzieje . Mam kilka zbiornikow z aluminiowymi pokrywami Diversa . Wlasnie zamowilem nowy baniak 720 i chcialem zamowic pokrywe Diversy lub Wtomaka ale widze ze zaszly jakies zmiany na rynku. Diversa np. nie ma juz w ofercie duzych zbiornikow ani pokryw alu. Czy ktos cos wiecej wie na temat tych firm ...???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z wromaka miałem standardowe 375l okolo 7 lat i służyło bezproblemowo u znajomego dalej stoi już 2 lata nic sie nie dzieje. Z diversy miałen 240l około 4 lat i tez do końca wszystko grało. A propos estetyki to z diversy było ładniej wykonane niż wromak. Wiem, że szukasz wiekszego gabarytu ale może da Ci to jakiś pogląd. Obecnie mam zbiorniki/pokrywy z nexus, aquadebo i aquastel.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Aquadebo to u mnie była tragedia grecka i nigdy więcej, zamówiłem i bałem się zalać pierwszy raz w życiu, więc nowe sprzedałem komuś do piwnicy na ryby z oczka. Krzywe szyby, brak szlifu na wewnętrznych szybach, krzywo łamane i krzywo szlifowane, spoiny paskudne od 1-7mm góra-dół, co lepsze po reklamacji otrzymałem inny zbiornik...obity. Tak źle zrobionego akwarium jeszcze w życiu nie widziałem, jak zrobione przez amatora,  a robiłem w wielu firmach. Aquaboro owszem ujdzie ale Aquadebo omijać łukiem .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Aquadebo to nowa nazwa aquaboro. Aquaboro zasłyneło z alumionowych pokryw gdzie co druga przeciekała. Aquadebo to z założenia miało być"nowe-lepsze" aquaboro ja osobiście mam od nich srednie akwa z pokrywą i jestem bardzo zadowolony, czego nie moge powiedzieć o pokrywie z nexus, ktorej wykonanie pozstawia wiele do życzenia i oczywiście zaciekała ale uporałem sie z tym problemem.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mam  i ja taka pokrywe...i tu pelna zgoda  to nie jest dobra pokrywa i cieknie...
Doszedl jeszcze 1 aspekt sprawy...transport. Tego gabarytu 200x60 do mnie nie przesla...juz zaplacilem na allegro za pokrywe diversa i dodatkowe koszty transportu ale okazalo sie ze ...nie da radyMilczek
Znalazlem tez cos takiego https://www.cyberzoo.se/sv/articles/2.37...varium-vit  
wyglada jak Diversa ..ale tak sie nie nazywa ... troche drogo ale odpada szukanie transportu.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(28-02-2021, 00:10 AM)HOLSON napisał(a): Aquadebo to nowa nazwa aquaboro.

Nie do końca. Aquaboro z tego co się orientuję nadal istnieje i robi akwaria pod swoim szyldem. Aquadebo to działka syna. Z Aquaboro w przeszłości maiłem 3 zbiorniki od 250 do 500l i prócz czasem rozjechanych spoin to ze szkłem raczej problemu nie było. Pokrywy owszem zaciekają ale te profile wykorzystuje wielu na rynku, są jednak proste sposoby by temu zaradzić. Reasumując, w porównaniu  z Diversa lub firmami z pobliskiego Ślaska, Aquadebo nie ma co porównywać, chyba że mówimy o cenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości