• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [290L][Ameryka Południowa] moje pierwsze WF

#21
Piękne ryby Konrad Wink
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(14-03-2021, 20:25 PM)barttsw napisał(a): Piękne ryby Konrad Wink
Dziękuje Bartku. Póki co też wydają się zdrowe bo nie obserwuje żadnych niepokojących objawów, choć nie podoba  mi się wygląd jednej samicy baenschi. Albo jest to wynik przebytej choroby i walki z wiciowcami albo coś jej jest, ale to opiszę w innym wątku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(14-03-2021, 21:29 PM)zenek_8 napisał(a):
(14-03-2021, 20:25 PM)barttsw napisał(a): Piękne ryby Konrad Wink
Dziękuje Bartku. Póki co też wydają się zdrowe bo nie obserwuje żadnych niepokojących objawów, choć nie podoba  mi się wygląd jednej samicy baenschi. Albo jest to wynik przebytej choroby i walki z wiciowcami albo coś jej jest, ale to opiszę w innym wątku.

Mówiłem Ci to już na privie i wspomnę tutaj albo ryby albo ładne rośliny
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Staram się coraz mniej mineralizować wodę. Rośliny już się chyba dobrze ukorzeniły i teraz powinny już ciągnąć składniki odżywcze z podłoża, poza anubiasami, bolbitisem. Oczywiście nie wymagam żeby były super piękne bo nie jest to akwarium roślinne tylko żeby w ogóle rosły te którym pasuje, bo nie wszystkie niestety chcą rosnąć i już się z tym pogodziłem.
Na chwilę obecną zszedłem z GH do 3,5 i PH mam 6,2 według testów, NO3 ciągle na poziomie 1, na chwilę wzrosło do 3 albo 5 ale to po lekach może troszkę biologia siadła i dlatego tak bo nic nie zmieniłem nawet doszło kilka sztuk ryb a NO3 spadło. PO4 już się ustabilizowało. Sinice może delikatnie się pokazują przy przedniej szybie, może to też od promieni które wpadają przez jakiś czas w ciągu dnia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Nie jest tak do konca ze albo rosliny albo ryby . Dobrze Ciebie rozumie bo sam lubie jak cos rosnie . U siebie dolewam dawki glodowe mikro i potas , no3 staram trzymac sie ok10 . Nie wszystko bedzie roslo ale miktozorium swietnie daje sobie rade , sagitaria chodz zagloniona tez rosnie , lotos tak falami raz rosnie raz nie , zabienica potrzebowala ponad rok hehe . Podloze sam piach 0,2-0.8 mm wymieszany ze zwirem , zadnych kule czy substratow . Ph 6.5 , kh 2 , gh 5 ,no3 10-15 , po4 0 - 0,1 , K ok 10 , swiatlo ok 30 lumenow na litr .
W fimie widac co mam , bywalo lepiej zarosniete ale stwierdzilem ze rosliny zabieraja mejsce do plywania rybalom .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Świetny zbiornik. Co w nim słychać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
   
Tak wyglądało we wrześniu. Poszedłem trochę w stronę roślinną. Ale na dość jałowym podłożu cudów nie zdziałam także chyba będzie w najbliższym czasie jakaś zmiana ale raczej w stronę aquascapingu.
[-] Post zenek_8 otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości