• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: filtracja w 112l z apisto

#1
Wink 
cześć
czy do akwarium 112l BW w którym na długi początek znajdzie się harem apisto kakadu/macmasteri/agassi (może dojdzie jakaś ławica w późniejszym czasie) warto kupować filtr zewnętrzny?BezradnyBezradnyBezradny
Akwarium dość blisko łóżko i w małym pokoju wiec musi być cichy.
Aquael turbo 1000/1500 kosztuje około 100zł. 3 rybki chyba bardzo nie nabrudzą Confused
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W takim akwarium wystarczy pat mini z dużą gąbką Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Aquael turbo 1000/1500 w 112 zrobi pralkę poza tym media są dość duże gabarytowo a w takim baniaczku każdy literek się liczy, poszukał bym czegoś mniejszego jednak.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
chyba lepiej turbo 500 niż pat mini co nie?  lepiej turbo 500 czy 1000? (niedoczytalem odpowiedzi)
od razu dopytam jeszcze czy aquael ultra heater 75w starczy? Pisze że do 75l ale mam po starym akwarium prawie nową.
16w led na 80x35x40 BW to nie za dużo?Mysl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moim zdaniem aquael turbo 500. Pomyśl też o hamburgu. Faktycznie zajmuje trochę miejsca w zbiorniku ale ma również wiele zalet.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przez ponad pół roku w 112 l miałem aquael fan 2 i przy 4 barwniakach 3 otoskach i 4 kirysach dawał radę. Dopiero jak doszło 11 szt razbory klinowej i 4 helmety za szybko spadał przepływ. Zmieniłem na aquael multikani 800 i jest ok. Akwa też stoi w sypialni i jedyne co wnerwia żonę to chlupanie wody jak źle wylot ustawie. Pompy nie słychać wcale a jest na zewnątrz akwarium, a teoretyczne 800l/h pralki nie robi. Moim zdaniem filtracji nigdy za wiele Smile
I jeszcze jedno.... zależy ile i jakie rosliny masz, bo u mnie nie tyle odchody co kawałki obumierajacych roślin zapychały fan 2.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
raczej kieruje sie w strone BW wiec rosliny to jedynie anubias nurzaniec. troche suchych lisci (taki plan)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(13-04-2020, 20:45 PM)schmeichel napisał(a): Moim zdaniem aquael turbo 500. Pomyśl też o hamburgu. Faktycznie zajmuje trochę miejsca w zbiorniku ale ma również wiele zalet.

Ja mam w takim akwarium aquael turbo 500 i jest bardzo dobrze. Ma ta zalete, ze mozna dodatkowy wklad wlozyc. Przy malej obsadzie nawet pat mini by wystarczyl, jak kolega pisal. Co do turbo 1000 to sie zgadzam, ze pralka, sam probowalemSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości