• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: DIY Regał 3x 126L.

#51
Tak. To bardzo jasne szkło, m.in. dlatego założyłem wlaśnie takie, żeby bez flesha strzelać. F było 1,8 albo nawet 1,4. Pobawię się tym przy następnym podejściu. Dzięki!

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Obsadzilem dolne akwarium nurzancem i próbowałem poświecić mocniej, ale sinice nie odpuscily. Zaczęły nawet obrastać rośliny. Chemiclean zamówiony. Teraz pytanie, jak często to stosujecie?

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Producent podaje, że nawet co miesiąc można. U mnie pojawiła się raz i po zastosowaniu jak dotąd spokój. 1 dawka i po 48h podmianka i 2-ga dawka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Mam nadzieję, że jak walne raz to nurzańce odbiją i już nawrotów nie będzie.
Zamówiłem 3 albo cztery dawki. Nie pamiętam. Teraz na forum widzę 6g za 200pln. To dużo więcej niż potrzebuje, ale kilkukrotnie taniej niż konfekcja z allegro...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Na moje wystarczyła jedna dawka. Z tą różnicą,  że zrobiłem 2 mniejsze podmiany w odstępie 4 dni zamiast jednej dużej. Jak na razie sinic ani śladu. Za to inne glony mają się lepiej, ale one mi się podobająSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Video 
(06-10-2020, 19:52 PM)sbc napisał(a): Mam nadzieję, że jak walne raz to nurzańce odbiją i już nawrotów nie będzie.
Zamówiłem 3 albo cztery dawki. Nie pamiętam. Teraz na forum widzę 6g za 200pln. To dużo więcej niż potrzebuje, ale kilkukrotnie taniej niż konfekcja z allegro...

Hej, to moje ogłoszenie. Zdaję sobie sprawę że 6 gram i jednorazowy wydatek 200 PLN to sporo niemniej uważam że to dobra cena. Mniejszej porcji 2 g nie opłaca się aktualnie sprowadzać - musiałbym wystawić ją po ok. 140 PLN więc suma sumarum uznałem, że lepiej mieć 3 x więcej Chemiclean za 40% więcej kasy. Widzę że na allegro bawią się w sprzedawanie na porcje niemniej wolałbym nie otwierać oryginalnego opakowania i nie porcjować bo jest to zawsze pretekst to podważania autentyczności towaru przez kupujących. Jeśli dogadacie się ze znanymi sobie i zaufanymi forumowiczami na "grupowe" zakupy do samodzielnego rozporcjowania to polecam się.

EDIT: SPRZEDANE.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Dobra cena e stosunku do ilości. Gdybym zajrzał na forum wczesniej to na pewno bym wziął pod uwagę zakup z kimś do spółki.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
(07-10-2020, 16:12 PM)sbc napisał(a): Dobra cena e stosunku do ilości. Gdybym zajrzał na forum wczesniej to na pewno bym wziął pod uwagę zakup z kimś do spółki.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.

Kolejną partię w podobnej cenie powinieniem mieć za ok. 2-3 miesiące. Wystawię również na forum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Mam nadzieję, że nie będę potrzebował Smile

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
(08-10-2020, 04:47 AM)sbc napisał(a): Mam nadzieję, że nie będę potrzebował Smile

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.

W tym wypadku nie znasz dnia ani godziny Smile ja zakupiłem na zapas 1 dawkę na nowy baniak. Ale taż mam nadzieję, że się przeterminuje Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości