• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: DIY Regał 3x 126L.

#41
No tak, ale ta pompa jeżeli dobrze patrzę kosztuje 1000 PLN Boisie - a mało kto potrzebuje aż takiej dużej wydajności.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
800zł + wysyłka Tongue. Secoh ma pełno modeli, a dodatkowo sprzedają tanio membrany do wymiany bo 2 sztuki za 200zł bodajże. Taki JDK-40 czy 50 będzie idealnym rozwiązaniem ze sporym zapasem mocy, a cenowo wyjdzie około 450zł.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
No, to już lepiej Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Pompa to jeszcze odległe plany. Co możecie powiedzieć o wpływie sinic na ryby? Myślicie że mogą powodować plochliwosc?

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Sinice wydzielają toksyny do wody, jedne więcej, drugie mniej, ale każde je produkują. Problemem jest też fakt, że różne sinice produkują różne toksyny, jedne bardziej szkodliwe, inne mniej, atakujące inne "części"(bo często jest to krew) ciała.

Dlatego zbyt duża ilość sinic nie jest wskazana, zwłaszcza jeśli w baniaku podmiany są robione rzadko. Erytromycyna działa prawie tak samo dobrze jak Chemiclean. Przy dużym ataku sinic najlepiej jest zebrać ile się da mechanicznie, walnąć chemią, a potem wprowadzić rośliny- jako konkurencja. U siebie zauważyłem, że epipremnum wykasowało mi w jednym akwarium prawie wszystkie sinice. Ale ma światło z nad wody, dwutlenek węgla z powietrza, a z wody czerpie składniki odżywcze. Wsadziłem do pozostałych baniaków i zobaczymy, na razie są w fazie rozrastania się korzeniami.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Odessalem te grube plechy razem z piaskiem. Testów nie robiłem. Póki co będę próbował bez chemii. Dziś już nie zdążę nasadzić zielska, ale w tygodniu powinienem ogarnąć.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Właśnie jestem po kuracji Chemicleanem w mojej 112. Też długo z tym zwlekałem, bo miałem wrażenie, że sinice ustępują, albo przynajmniej nie było ich więcej. Ale to było tylko wrażenie. Doszło do tego, że ledwo co oczyszczony mechanicznie korzeń ( na zewnątrz, pod kranem, szczoteczką ) po 2 - 3 dniach robił się zielony. A któreś stadium sinic zapychało mi prefiltr i filtracja siadała i NO3 spadało, a co za tym idzie sinicom było jeszcze lepiej. 
Po rybach nie było widać by im szkodziły, ale chyba na ślimaki helmety miały wpływ. Mam ich 8 sztuk i prawie ich nie widywałem. Teraz po chemicleanie wszystkie ruszyły na pastwiska. Pewnie po tych miękkich kołderkach z sinic nie chciały łazić.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Sinice już nawracają, ale przyczyna płochliwości ryb była inna - jak były upały to odpiąłem grzałki od zasilania. Na similisach i ocellatusach wrażenia to nie zrobiło, ale kungweensis i speciosus nie czuł się komfortowo w 23 stopniach. Grzałka podpięta, w akwarium 26-7 i znów są charakterne. 

Pierwszy raz w życiu próbowałem swoich sił ze stałoogniskowym obiektywem. Trochę jestem hmmm. niezadowolny ze zdjęć. Większość zdjęć strzelona na 1/160-1/200, a niektóre są jakby poruszone. Chyba wyczucie stałki musi potrwać. Na 200 zdjęć jakieś 170 skasowałem od razu ;-p. Poniżej te wybrane na siłe.

Dolne akwarium:
   
Ryby były jeszcze speszone wychłodzeniem więc odpuściłem im fotki.

Środkowe:
   

Mieszkańcy z bliska:
   
Samiec ocellatusa, samica siedzi z jajami w muszli.

   
Similis, jeden z dwóch które mają zapadnięte brzuszki. Oba to samce, normalnie jedzą, normalnie wydalają i płodzą dzieci. Może to staruszki jakieś po prostu?

   
Samiczka.

   
Samiec księżniczki. Samica mało wychodzi z kamieni.

W tym akwarium często widuję jakieś narybki, nic jednak nie utrzymuje się dłużej jak kilka dni. Część jest wyjadana przez konkurujące gatunki, część zapewne pada z głodu - nie próbuję ich podkarmiać.

Góra lewo - gupikarium:
   

Jeden z młodych samców:
   
Miałem już jednego z takim dwumieczem góra/dół, ale jak pisałem wcześniej - wyskoczył z tymczasowej szklanki. Mam po nim 7 kilkudniowych maluchów, możę jak raz... Zauważyłem też, że ich czerń jest bardziej kontrastowa gdy kilka samców konkuruje ze sobą o jakąś samiczkę.

Góra prawo - mieczykarium:
   

Mam już trzy ładnie zaokrąglone samiczki. Nie wiem tylko czy będę miał gdzie je przełowić na czas porodu. Właściwie to nie wiem nawet kiedy zaskoczyły i kiedy się spodziewać rozwiązania. Jest tam trochę zielska więc może bez odłowiania coś się uchowa.

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
X. Nezahualcoyotl są super:-) Rozmnażaj je, rozmnażaj:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Zdjęcia nie są poruszone, tylko obiektyw jest chyba dość jasny i ma chyba płytką głębię ostrości, stąd większość z kadru jest nieostra - jak fotografujesz baniak musisz ustawiać mniejszą przysłonę.

Tak czy siak fajne baniaki. Mieczyki bardzo mi się podobają.

Też muszę pofocić muszlowce jak zwalczę u nich sinice, bo już w ogóle nie są płochliwe i mam pierwsze maluchy Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości