• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Płaszczka motoro

#1
Wiem, że forum dotyczy pielęgnic, ale może ktoś z tu obecnych zna się na płaszczkach. Ostatnio nabyłem małą płaszczkę motor. Zastanawiam się czy takie przebarwienia występujące na jej skórze to normalne. Tworzą one kształt drobnych, regularnych plamek lub "żyłek"....
załączam link do zdjęcia.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie pomogę w sprawie "żyłek" ale czy nie sądzisz, że płaszczka potrzebuje piasku!!! Nie wnikam w kwestię czy w ogóle nadaje się do trzymania w akwarium bo to sprawa własnego sumienia ale zapewnij jej przynajmniej jakieś minimum tego co "lubi"

PS. Papja - ryby z odłowu Sad
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co do piachu, jest to drobny zwir, bez problemu jeżeli chce zakopuje się. Jest to lepsze rozwiazanie niż bardzo drobny piach, który ciagle unosi się w toni wodnej. Jeżeli chodzi o podejście do trzymania ryb w akwarium, ty również swoich nie powinieneś trzymać... Jak w przypadku każdego gatunku, można powiedzieć ze jest to ograniczanie i meczenie zwierzęcia. Dziękuję za cenne rady Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie ma za co, ostatnio przydzieliłem sobie rolę zgreda i tak to wychodzi Wink
Ale po to jest forum, każdy ma prawo promować swoje zdanie, moje jest takie, że płaszczki to akurat są ryby, które nie powinny trafiać do szklanek. 

PS. Dopasuj zdjęcie do regulaminu forum - zrób z niego załącznik do posta proszę.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wydaje mi się, że te przebarwienia to norma u młodych P. motoro. W końcu to są płetwy więc u młodej ryby będą widoczne. Karm ją dobrze to będzie git.

P.S. Zdjęcie podmieniłem na załącznik.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czy ja tam widzę ramirezkę? O maj gat
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Oj Ruki, okulary załóż. To pielęgnica tożsama z nickiem założyciela wątku Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dziękuje za przynajmniej jedną konstruktywną odpowiedz. Jak ktoś widzi coś czego nie ma to może wskazywać na pewną jednostkę chorobową, taki żart Wink Ja przynajmniej "Ramirezy" nie widzęSmile. Płaszczka przyjmuje chętnie lawy ochotki, natomiast kręci nosem na wszystko inne. Dziś nawet pofatygowałem się po świeże kalmary i krewetki tygrysie - nawet nie zwróciła uwagi na ten pokarm Smile
Co do przebarwień na skórze ryby, dopatruje się też takich jasnych małych plamek w okolicy tych żółtych, charakterystycznych kropek. Najwidoczniej tak musi być Smile i z tym też jest piękna Smile 
Z tego co zauważyłem sporo osób jest gotowych do krytyki, bo to nie piasek a żwir, bo to "Ramireze" gdzieś widziSmile albo coś jeszcz, a nie spojrzy na swoj zbiornik i samego siebie - to jest przykre w tym naszym społeczeństwieSmile
W akwarium sa duże Elioty, ok 15cm, wiec myślę, że na chwile obecna płaszczka im nie jest straszna Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Moje zapytanie tyczyło się ryby nad ogonem płaszczki, nie tej po prawej. Big Grin Przyzwyczajony jestem do różnorakich miszungów w akwariach. Big Grin

Eliot, moje ryby i moje akwaria masz na forum, zapraszam do dyskusji. Smile Jeśli chodzi o mnie samego, fotek na priw nie wysyłam. Wink


Załączone pliki
.png   screen.PNG (Rozmiar: 286.44 KB / Pobrań: 100)
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z całym szacunkiem, nie zalożylem tego wątku żeby komentować Twoje akwarium. Po drugie, nie wiem o co Tobie chodzi pisząc o wysyłaniu zdjęć w prywatnej wiadomości. Myslę, ze moje zapytanie było inne, tylko jedna osoba w sposób konkretny odpowiedziała. Kolejne pudło z Twojej strony, to nie Ramireza Big Grin 
A na sam koniec, odnoszę wrażenie, że niektórzy bardzo nudzą się i forum traktują jako miejsce dowartościowania i za wszelką cenę zabłyśniecia, przynajmniej w internecie...
Pozdrawiam i miłego dnia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości