• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: czy ta szafka wytrzyma 120 kg?

#1
Posiadam szafkę Aquael Simple Cabinet (załączone zdjęcie) od powierzchni blatu 61x31 cm wspartego na trzech płytach w kształcie H (na zdjęciu nie widać pionowej płyty idącej w połowie szerokości ścianek)     . Aktulanie stoi niej klasyczne 54l niemniej mam pomysł na wstawienie zamiast niego niestandardowego zbiornika dno 73 x 40 i 35 cm wysokości. Jako że szafka jest w b.dobrym stanie to chciałem dołożyć na nią blat 73x40 i na tym postawić zbiornik. Pytanie tylko, czy ta konstrukcja wytrzyma 110 -120 kg? Niestety producent nie podaje żadnych konkretnych danych o wytrzymałości poza lakonicznym stwierdzeniem, że jego szafki były testowane na znacznie większe obciążenia niż te dedykowane. Czy ktoś się orientuje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja lubie kombinować, ale tego bym chyba nie zrobiłBig Grin
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cały nacisk idzie na konstrukcje H i to powinno spokojnie wytrzymać. Zastanowił bym się tylko nad tym czy nie jest to za wąskie w stosunku do większego dna akwarium. Bo większy ciężar łatwiej wywrócić nawet przypadkowo. Środek ciężkości jest dość wysoko.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mi również chodzi o przypadkowe 'bujanie'. 
Po jakimś czasie plyta z której jest zrobiona szafka może zacząć puchnac, a to dodatkowo negatywnje wplynie na jej stabilność.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
[Obrazek: andrzej_2019-04-29_14-37-07.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jakby z tyłu można by było przykręcić blat kątownikiem do ściany to bujanie byłoby wyeliminowane.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Może dokup nogi rozporowe i podeprzyj nimi ten blat w narożnikach.
Choć 4 szt + blat wyjdą chyba drożej niż nowa szafka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ta "szafka" to nie jest jakis wizualny szał więc  może zamiast zastanawiać się czy to walnie czy nie zrobić nowe i spać spokojnie.. konstrukcja w takim kształcie jak to cos tylko nowa i większa to przy założeniu ok 80 zm wysokosci to maks 2 m2 plyty. Licząc nawet po 100 zł z obróbką to jakieś 200 zł. Chyba niewiele za swiety spokój. Pierwszy lepszy stolarz garazowiec ci takie coś wytnie i sam poskrecasz.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mialem taka sama szafke (nawet jeszcze mam w piwnicy) i ja bym na tym nic nie stawial ponad to, co producent podaje. Moze to i konstrukcja h, ale balbym sie, ze sie przechyli. Aquael ma zdaje sie tez wiekszy rozmiar tych szafek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dzięki wszystkim za opinie, sam miałem obawy i jednocześnie niechęć do angażowania dodatkowej kasy ale po przeczytaniu myślę że zdecydowanie wygrywa opcja "nowa szafka" zrobiona systemem garażowym - mam nawet blat i trochę surowca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości