• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Miękki start/stop do oświetlenia LED - układ RAMPA

#1
Witam,
mam w akwarium oświetlenie zrobione z modułów LED Samsunga. O takich:

   

i chciałem zrobić "symulację" wschodu i zachodu słońca, żeby ryb nie stresować. Kupiłem w tym celu układ RAMPA z tego linku: RAMPA

   

ale nie do końca wiem jak go podłączyć. Na wejście sterujące (żółty przewód) chcę podłączyć przewód ze zwykłego mechanicznego programatora czasowego, tak jak na tym rysunku:

   

Mierzyłem tam napięcie i jest ok. 22V więc mieści się w granicach podanych przez producenta dla wejścia sterującego (5-35V). Czy ktoś mógłby powiedzieć czy coś takiego zda egzamin?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Szczerze to ci nic nie da bo to wszystko musisz ręcznie robić
Weź to oddaj i kup sobie tc-420
Sprawdzone i pewne
A ta rampa to nie jest nic innego jak drimmer
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki za odpowiedź. Ale co muszę ręcznie robić? Przecież na programatorze będzie ustawione kiedy ma się zaświecić i kiedy zgasnąć.
Jak już kupiłem tą rampę to jednak chciałbym ją wykorzystać Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Po pierwsze moduły LED masz na 12V więc musisz tę RAMPĘ wpiąć miedzy zasilacz 12V a moduły LED.

A ten programator czasowy normalnie wpinasz do gniazdka i do niego zasilacz LED podłączasz.

Reszta to kwestia ustawienia czasu na programatorze.

Zostaje jeszcze zlutowanie połączenie zworków w RAMPIE w celu ustawienia czasu rozjaśniania.

Jak masz pytania pisz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Układ już dawno podłączony i śmiga Smile tylko nie opisałem tego na forum.
Ogólnie RAMPA jest wpięta między zasilacz a LEDy, ale na wejście sterujące podałem sygnał ze starej ładowarki do telefonu, która jest wpięta do programatora czasowego. Natomiast zasilacz do LED jest wpięty cały czas bezpośrednio do gniazdka. 
Tym sposobem LEDy włączają się w momencie, kiedy programator zasili ładowarkę do telefonu i rozjaśniają się przez godzinę. Natomiast kiedy programator wyłączy ładowarkę, LEDy ścniemniają się jeszcze przez godzinę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
ok. A lutowałeś zworki w RAMPIE? Tym sposobem ustawia się czas rozjaśniania i zciemniania. Żadna bateria tam nie jest potrzebna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak, lutowałem właśnie tak żeby było 60 min. Nie pisałem nic o żadnej baterii Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(13-05-2020, 12:51 PM)kuba4410 napisał(a): Tak, lutowałem właśnie tak żeby było 60 min. Nie pisałem nic o żadnej baterii Wink
Sorry źle poczytałem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja od dawna używam czegoś znacznie prostszego w obsłudze( lutowanie itp.). Jest to gotowy sterownik S2 Pro. Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem rampy ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup gotowego sterownika i nie żałuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja też używam gotowca: TC-420 i jak dla mnie rewelacja. 4 kanały do wysterowania. Można tworzyć nawet zmianę natężenia oświetlenia w ciągu dnia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości