• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [wynalazek] karmnik automatyczny dla dużych ryb

#1
Projektuję karmnik automatyczny z podajnikiem obrotowym dla granulek hikari 5mm na 8 dni (przeciętny urlop zagraniczny) Prototyp podajnika zrobiony, jeszcze kwestia projektu namaczarki do namaczania i podawania mokrego granulatu Elektronika w dwóch wersjach, jedna sprzężona z komputerem akwarium a druga niezależna
Pytanie koniecznie namaczać granulki hikari czy dla dużych severum nie trzeba?
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Namaczam jedynie jeśli chcę podać leki czyli....prawie nigdy.
Karmię głównie granulatami i mrożonkami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tylko przy podawaniu leków namaczam granulaty
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hikari ma ten problem, że podana na sucho pęcznieje potem rybie w brzuchu, co bywa najkrótszą drogą do bloatu.

Odpuść namaczanie i kup po prostu normalny dobry pokarm. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jako główne założenie karmnika było to aby na każdy dzień dało się przygotować inny pokarm tak żeby ryby nie wybrzydzały i jadły to co mają zjeść Przy mieszaniu granulek wybierały te najsmaczniejsze (czerwone goldy) a np hikari staple nie chciały jeść Karmnik wersja mega uproszczona do wydrukowania na drukarce 3D z najtańszego materiału PLA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-04-2020, 16:34 PM)Ruki napisał(a): Hikari ma ten problem, że podana na sucho pęcznieje potem rybie w brzuchu, co bywa najkrótszą drogą do bloatu.

Odpuść namaczanie i kup po prostu normalny dobry pokarm. Big Grin
Dokładnie ale co zrobisz jak wolą kupowac kiepskiej jakosci karmę Sad
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jesteś w stanie wydrukować coś takiego ale żeby pojemność oczka była z 40-50ml?

Jak ze sterowaniem takim cudem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(01-04-2020, 16:51 PM)barttsw napisał(a):
(01-04-2020, 16:34 PM)Ruki napisał(a): Hikari ma ten problem, że podana na sucho pęcznieje potem rybie w brzuchu, co bywa najkrótszą drogą do bloatu.

Odpuść namaczanie i kup po prostu normalny dobry pokarm. Big Grin
Dokładnie  ale co zrobisz jak wolą kupowac kiepskiej jakosci karmę  Sad

Myślę, że w wielu przypadkach to nie jest kwestia woli ale raczej nie wiedzy... Sam kilka lat do tyłu żyłem w przekonaniu, że hikari jest git Bezradny nie każdy jest tak zdeterminowanym akwarystą żeby rozkminiać każdy jeden składnik opisany na puszcze pokarmu na czynniki pierwsze. Kupione w zoologicznym, droższe od tropicala, sprzedawca mówi, że nowość i, że dobre - to chyba dobre. Łatwo jest oceniać ludzi a każdy do akwarystyki podchodzi inaczej i ogarnia ją wolniej lub szybciej zależy od podejscia do tematu sam kilka lat do tyłu powielałem wiele błędów dziś wydaje mi się, że banalnych...
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(01-04-2020, 17:04 PM)HOLSON napisał(a):
(01-04-2020, 16:51 PM)barttsw napisał(a):
(01-04-2020, 16:34 PM)Ruki napisał(a): Hikari ma ten problem, że podana na sucho pęcznieje potem rybie w brzuchu, co bywa najkrótszą drogą do bloatu.

Odpuść namaczanie i kup po prostu normalny dobry pokarm. Big Grin
Dokładnie  ale co zrobisz jak wolą kupowac kiepskiej jakosci karmę  Sad

Myślę, że w wielu przypadkach to nie jest kwestia woli ale raczej nie wiedzy... Sam kilka lat do tyłu żyłem w przekonaniu, że hikari jest git Bezradny nie każdy jest tak zdeterminowanym akwarystą żeby rozkminiać każdy jeden składnik opisany na puszcze pokarmu na czynniki pierwsze. Kupione w zoologicznym, droższe od tropicala, sprzedawca mówi, że nowość i, że dobre - to chyba dobre. Łatwo jest oceniać ludzi a każdy do akwarystyki podchodzi inaczej i ogarnia ją wolniej lub szybciej zależy od podejscia do tematu sam kilka lat do tyłu powielałem wiele błędów dziś wydaje mi się, że banalnych...

częsciowo masz rację , ale to nie temat o tym Tongue
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Oj widze że temat karmy to czuły punkt Dużo ludzi polecało Hikari to kupiłem zapas na 2 lata BeczyNamaczam bo faktycznie źle się ryby czuły po suchym Jak ktoś ma coś lepszego to proszę o próbkę dla dwóch severum Aktualnie w akwarium jeszcze 50 maluszków i one zjedzą każdą ilość karmy którą wsypię Rodzice nawet nie zdążą powąchać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości