• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l] [Afryka]

#11
Super akwarium, ja lubię bardzo takie klimaty z nieprzerybionymi zbiornikami, A ten największy korzeń może wstawić odwrotnie? Dno będzie bardziej poprzedzielane?

Wstaw koniecznie aktualke.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(02-04-2020, 11:55 AM)piotrK napisał(a): Co tu dużo gadać, świetne akwarium, zwłaszcza drewno - przyznaj się wyhodowałeś je żeby pasowało do zbiornika Big Grin. Poza tym wymiary są dobre dla sporej liczy pielęgnic - wiem bo mam dwa takie Big Grin

Taaaa mój dziadek je sadził z myślą o tym baniaku Big Grin

(02-04-2020, 12:29 PM)bpiotrow13 napisał(a): Super akwarium, ja lubię bardzo takie klimaty z nieprzerybionymi zbiornikami, A ten największy korzeń może wstawić odwrotnie? Dno będzie bardziej poprzedzielane?

Wstaw koniecznie aktualke.

Z tą gałęzią to specjalnie to zrobiłem. We wcześniejszych aranżacjach miałem ją na dnie. Tu chodzi o stworzenie pewnego komfortu dla ryb. Coś co przełamuje przestrzeń. Widzę że ryby się lepiej tak czują. Po za tym ja nie mogę się przyzwyczaić do widoku pustki nad dnem Tongue
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(02-04-2020, 07:22 AM)Zimna Zośka napisał(a):
(01-04-2020, 16:53 PM)Ruki napisał(a): U rodziców orto świetnie rosną, więc może ten gatunek nie zginie. Smile

A baniaczek pryma sort!

Czekam i czekam aż się pochwalisz




No to się chwalę, że żrą z powierzchni płatki nawet. Big GrinBig Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Są już tam jakieś ryby?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nawet je widać na zdjęciach...
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(02-05-2020, 15:00 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Są już tam jakieś ryby?

Od początku były Smile

Niestety układ samych Orthochromis się nie udał, samiec dominant roganiał towarzystwo po kątach. Dokładnie każda ryba wisiała w osobnym rogu pod taflą wody, a samiec w tedy siadał na kamieniu i obserwował. Nie o takie akwarium i obserwacje mi chodziło. Dziś dodałem do nich Lufubuchromis, sytuacja natychmiast się zmieniła. Wszystkie ryby pływają swobodniej po akwarium. Samiec Orthochromis próbował się stawiać, ale Lufubuchromis to też nie są aniołki. Mam nadzieje że będzie to funkcjonowało, choć obsada już nie na ten litraż i bede musiał je przenieść do mojego największego akwarium o podstawie dna 190x60.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Niestety poniosłem porażkę w hodowli tych ryb. Samiec Lufubuchromis w upałach oszalał. W zasadzie nie zdążyłem zareagować jak było po obsadzie. Został mi samiec i para Orthochromis. Z Lufubuchromis odpuszczam, to ryby które jednak potrzebują zimniejszej wody i pewnie większego doświadcznia w Haplo podobnych rybach. Z Orthochromis też już chciałem się pożegnać, ale coś mi mówi żeby spróbować jeszcze raz. Także mam kilkanaście młodych, tym razem nie bede nic wydawał zostawię je w takiej dużej grupie. 

Akwarium przeszło zmiany, ale afryka dalej w nim ma się dobrze. Tym razem pielęgnice z jeziora Barombi Mbo, Stomatepia pindu x 10, które dostałem od kolegi piotrK. Przepiękne ryby, które nie tylko mnie urzekły, ale i  moich wpółmieszkańców. Dorosła samica już nosiła, ale w akwarium kwarantannym nie dała rady donosić. 

Przedstawiam krótki film z życia tego akwarium na teraz

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Mam inspirację jak przearanżować akwarium dla moich orto. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Przyjemny dla oka baniaczek. A ryby jeszcze lepsze. Nie dziwię się współmieszkańcom. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Trochę szkoda takiego ładnego baniaka dla molinezji ;P
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości