• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l] [Afryka]

#1
W końcu udało mi się znaleść miejsce i czas na postawienie akwarium pod obsadę Orthochromis indermauri. Jest to świerza aranżacja, musi się zaglonić, przybrudzić itp.
Akwarium o wymiarze 150x50x40 oświetlone dwoma świetlówkami t5 i filtrowane głowicą z gąbką o mocy 2000 l/h
Do aranżacji użyłem piasek, kamienie i gałęzie.
Obsada to już wspomniana 5 szt. Orthochromis indemauri 1+3 i tu mam pewność, plus jedna ryba która być może jest samcem. Do obsady najprawdopodobniej dojdzie jeszcze jedna ryba, której nie udało mi się złapać i dorasta w tak zwanym żłobku.
Zdjęcia nie są mistrzowskie, jak na razie też nie zapowiada że bedą lepsze, ale jakaś dokumentacja jest.
Początek


Załączone pliki Miniatury
           
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Takie sterylne początki ale z czasem będzie pięknie Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dobry początek. Pewnie nie było łatwo zdobyć tak długi i piękny korzeń?:-) Już nie mogę doczekać się zdjęć wspomnianych przyszłych mieszkańców zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
O! Zmieściło się i bez szlifierki kątowej się obeszło.
Eh, i poszedł w Afrykę Wink
A taki fajny wystrój pod CA Ci wyszedł Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bajunia klimacik. Pokaż proszę więcej ryb Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-04-2020, 07:23 AM)dzikakuna napisał(a): O! Zmieściło się i bez szlifierki kątowej się obeszło.
Eh, i poszedł w Afrykę Wink
A taki fajny wystrój pod CA Ci wyszedł Big Grin

CA jeszcze bedzie, w podobnym litrażu. A ostatnio znów mamy wysyp takich zbiorników, dlatego Afryka.

schmeichel, short my uż mamy o tych rybach wątek z fajnymi fotami.https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9254 Ja na razie nie jestem w stanie nic dobrego zrobić. 

Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
U rodziców orto świetnie rosną, więc może ten gatunek nie zginie. Smile

A baniaczek pryma sort!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
zosiek jak nie jestem zwolenikiem Afryki to baniak pierwsza klasa Smile
i czekam na to CA Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(01-04-2020, 16:53 PM)Ruki napisał(a): U rodziców orto świetnie rosną, więc może ten gatunek nie zginie. Smile

A baniaczek pryma sort!

Czekam i czekam aż się pochwalisz Tongue

(01-04-2020, 16:56 PM)barttsw napisał(a): zosiek jak nie jestem zwolenikiem Afryki to baniak pierwsza klasa Smile
i czekam na to CA Smile

Na CA trochę poczekam i ja. Przez to zawirowanie nie mogę dostać płyt żeby szafkę skończyć.

Dzięki wszystkim za komentarze. Za jakiś czas zrobie aktualke.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Co tu dużo gadać, świetne akwarium, zwłaszcza drewno - przyznaj się wyhodowałeś je żeby pasowało do zbiornika Big Grin. Poza tym wymiary są dobre dla sporej liczy pielęgnic - wiem bo mam dwa takie Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości