• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnica Eliota

#1
[sup]Mam problem z pielęgnicami Eliota. Posiadam ich trzy sztuki. Ponoć samiec i dwie samice. Od kilku dni samiec zagania dwie pozostałe w kąt akwarium. Już teraz sam nie wiem czy są to dwie samice i samiec, czy trzy samce. Spotkał się ktoś z takim zachowaniem ryb?[/sup]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie w wątku zdjęć. U tych ryb dość łatwo rozpoznać płeć. Samica ma charakterystyczną plamkę na płetwie grzbietowej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
O tej plamce wiem, przeglądając różne zdjęcia i filmy z ta plamka jest różnie, albo mało widoczna. Zdjęcie chciałem wstawić ale w momencie kiedy załączam plik nawet ścieżka nie pojawia się.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zdjęcia
   
   
   

Na pierwszym zdjęciu na 100% samiec, pozostałe miały być samicami. Wg mojej oceny to też chyba samce...Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Masz trzy samce
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Masz może jakieś przykładowe zdjęcie samicy. Nie to, że nie chce mi się szukać w internecie. Tylko albo ta plamka jest subtelna albo nie mogę na nic takiego trafić....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie mam poszukaj w necie dokup 3 samice i powinny się dobrać 3 pary
Jeżeli na to zbiornik pozwala to zostawić trzy


.jpg   unnamed.jpg (Rozmiar: 65.47 KB / Pobrań: 110) tu.masz samice
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
dziękuje za zdjęcie. Pojemność zbiornika pozwala, gorzej z kupnem samic... jak już są w sprzedaży ryby to młode. Natomiast z dorosłymi może być problem. Dziękuje za pomoc!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Już u młodych samic powinno być widać charakterystyczne zabarwienie płetwy grzbietowej. Młode samce, jeżeli mają tam zabarwienie, to nieznaczne - u ryb w tym samym wieku łatwo to odróżnić.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(01-04-2020, 10:06 AM)Eliot napisał(a): dziękuje za zdjęcie. Pojemność zbiornika pozwala, gorzej z kupnem samic... jak już są w sprzedaży ryby to młode. Natomiast z dorosłymi może być problem. Dziękuje za pomoc!

Dorosłe samice życzę szczęścia, ale u takich 4-5 cm.juz widać płeć
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości