• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Testy wody

#1
Witam

Mam pytanie do Was jakich testów do wody używacie? Na rynku masa produktów począwszy od jedno imiennych testów samego pH wody z zooleka za paręnaście złotych skończywszy na walizkach za 300-400zl.

Chodzi mi o jakiś uniwersalny zestaw podstawowych testów do wody za kasę w okolicy plus minus 100zl ktoś coś poleci?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(31-03-2020, 20:13 PM)HOLSON napisał(a): Witam

Mam pytanie do Was jakich testów do wody używacie? Na rynku masa produktów począwszy od jedno imiennych testów samego pH wody z zooleka za paręnaście złotych skończywszy na walizkach za 300-400zl.

Chodzi mi o jakiś uniwersalny zestaw podstawowych testów do wody za kasę w okolicy plus minus 100zl ktoś coś poleci?
Bierz zoolka niema co przepłacać a wszystko to jeden peron jedynie różnia się ceną i firmą
Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam podstawową walizkę JBL (cena ok 110zł). Dodatkowo mam test z Zooleka na GH i KH. Różnica w twardości wody między dwoma firmami jest znaczna. W przypadku KH ok 3oN, natomiast GH nawet o 4-5oN... z czego to wynika nie wiem. Może wielkość kropli. Wg mnie, testy JBL maja znacznie większą kroplę niż Zoolek.  Jeżeli chodzi o pomiar pH mam zawsze problem z rozróżnieniem barwy pomiędzy pH 7 a 7,5.... tak subtelna różnica...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
   

Ktoś przerabiał?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(31-03-2020, 20:31 PM)HOLSON napisał(a): Ktoś przerabiał?
Tak tylko pamiętaj sera nie ma uzupełnień
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zoolek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja również używam zooleka (ph,kh,gh, no2, no3) i moim zdaniem są ok. Nie mam jednak możliwości ich porównania z innymi producentami. Jedno jest pewne- testy kropelkowe są dużo lepsze i dokładniejsze niż paskowe, tych nie kupuj.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kup paski JBL 6in1. Wystarczają dla podglądu sytuacji i nie trzeba się pi.. chrzanić z odmierzaniem kropelek, proszków, całym tym płukaniem itd ;p

"Dużo" gorsze nie są, na plus cena i prostota pomiaru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(31-03-2020, 21:59 PM)sbc napisał(a): Kup paski JBL 6in1. Wystarczają dla podglądu sytuacji i nie trzeba się pi.. chrzanić z odmierzaniem kropelek, proszków, całym tym płukaniem itd ;p

"Dużo" gorsze nie są, na plus cena i prostota pomiaru.

Nie wierzę w to co przeczytałem Rotfl
Paski to są dobre do spodni A nie do badania wody
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Żeby nie było swego czasu  z ciekawości nabyłem paskowe testy tropicala 6w1 żeby porównać jak się to ma do kropelek i  o ile  no2/no3 się w miarę zgadzało o tyle twardość przekłamywały o dobre 4-5 stopni. Inna sprawa, że nie zawsze te krateczki się w pełni wybarwiały więc generalnie testy o pupe roztrzaść.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości