• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hodowla rozwielitki by Papja

#31
Kiedyś tak sobie pomyślałem, by na wzór artemi sypnąć do wody jaja przetrwalnikowe rozwielitek i hodować je w zimie w domu.
Za niedługo a może już powinieneś widzieć w mauzerach samce a potem epifia rozwielitek, u samic późnojesiennych wyraźnie je widać jako czarna plamka.

Przed wielu laty odłowiłem samice z epifiami, wysuszyłem je i po kilku miesiącach w zimie próbowałem je ożywić. Niestety nic się nie wylęgło. Może tobie się uda ?
A może ktoś zna literaturę na temat „przechowywania i ożywiania jaj przetrwalnikowych rozwielitek” bo jestem pewny że takie badania były prowadzone.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Papja mam pytanko, bo gdzieś to tu było albo na Twoim filmie ale już dwa przesłuchałem i nie mogę znaleźć. Do jakich temperatur wylegają się rozwielitki? teraz listopad i chyba już przy temp. 11 stopni lub niżej przestają się rozmnażać?
Pytam bo nie wiem czy karmić czy już nie, a wiadomo że jak wrzucę im drożdże a nie będą się rozmnażać i konsumować to wszystko padnie.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Dopóki widzisz, że pływają i filtrują to możesz dokarmiać
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Optimum dla naszych wioślarek to bodajże 15-20*C, powyżej 20 i poniżej 10 zaczyna się regres. Poniżej 10*C to królestwo widłonogów(oczlik), powyżej 20*C to wrotki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Nie wiem czy gdzieś mam spisane temperatury we wiosnę w których zaczyna się boom rozwielitkowy- jak nie znajdę to na wiosnę 2023 postaram się zmierzyć i umieścić na forum jak to wyglada w przypadku mojego szczepu dafni
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Bardzo ciekawy temat, kiedyś hodowałem rozwielitkę w małym akwa na parapecie ale po jakimś czasie padły wszystkie i już się nie odrodziły.
Potem hodowałem larwy komara w kilku wiadrach i jednym przypalonym garnku z deszczówką co dawało mi bardzo duża ilość pokarmu dla moich  ówczesnych rybek.
Ale aktualnie przeprowadziłem się do bloku na 11 piętro  gdzie komary nie dolatują więc zastanawiałem się czy nie zrobić sobie hodowli na wiosnę w dwóch beczkach z wodą którą nawoził bym kompostem którego mam sporo bo mam kompostownik z dżdżownicami kalifornijskimi.
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Gdzie będziesz trzymał te beczki i co na to sąsiedzi? Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Balkon mam duży i nie sąsiaduje balkonem z żadnym sąsiadem więc problemu nie będzie Rotfl .
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
W beczce 200l w której mam od groma larw komara zauważyłem trochę ?krętaków?. Nwm czy dobrze zidentyfikowałem - są małe, czarne i poruszają się zataczając koła. Czy można je podawać rybom?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(21-07-2023, 11:24 AM)lukasz1717 napisał(a): W beczce 200l w której mam od groma larw komara zauważyłem trochę ?krętaków?. Nwm czy dobrze zidentyfikowałem - są małe, czarne i poruszają się zataczając koła. Czy można je podawać rybom?

Raczej nie będą chciały ich jeść bo mają twarde, chitynowe pancerze. Spróbuj. Najwyżej będziesz je potem łapał po domu Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości