• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hodowla rozwielitki by Papja

#1
Takie tematy już były, ale obiecałem nagrać film z poradnikiem więc jak założę swój to będę czuł większą presję, żeby w końcu to zrobić Tongue.



Tegoroczny sezon zaczęty, zielona woda śmiga, rozwielitki się produkują Wink.

   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rób filmik, co masz do roboty? Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jaka jest pojemność tego baniaka? Jakąś grupę rozwielitek tam na start wpuszczałeś?

Przy okazji pewnie komary się tam będą lęgły. 

U mnie deszczówka spływa do beczki około 300 litrów, rok temu pełno larw komara tam było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
1000l, te pojemniki to tak zwane mauzery Big Grin

Komary i inne larwy są obecne, więc to dodatkowy kąsek dla ryb Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam nadzieję, że w pobliżu nikt nie mieszka bo jak sąsiedzi dowiedzą się o hodowli komarów to może być ciężko Big GrinBig GrinBig Grin
[-] Post skajor otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ciekawe co u mojej hodowli.... Pewnie woda ma jeszcze koło 1-2*C, więc może akurat do końca kwarantanny dafnia się rozbudzi. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam, 
Tyle jest pięknych akwariów i aranżacji które akwaryści wrzucają na to forum ale rzadko któremuś z nich zazdroszczę. Po prostu uważam ,że moje akwaria zrobiłem najlepiej jak umiałem i choć mogę i czerpię inspirację z przedstawianych na forum zdjęć, nie koniecznie chciałbym mieć dokładnie któryś z tych zbiorników....

A tu Papja wrzuca zdjęcie plastikowych pojemników z krzywo wyciętymi Smile dziurami i zieloną wodą a ja pękam z zazdrości ..Smile  Te baniaki chciałbym mieć żywcem u siebie ... Coś pięknego .. Ile dobra tam pływa, ile przyjemności z patrzenia jak rybki to wcinają i jak ładnie rosną ... Ach...  
Dwa lata temu znajomy " przemodelował" staw który znajdował się na jego terenie. Był to b. duży staw o obwodzie ok. 200 - 300 m. Były w nim ryby ale był gęsto zarośnięty i przy brzegu mogłem połowić trochę rozwielitek i innych skorupiaków. Po przemodelowaniu wszystko znikneło - tzn. cały staw, bo właściciel chciał go pogłębić i lekko przesunąć Smile  Więc wjechał ciężki sprzęt i rozkopał cały staw. Nie zostało totalnie nic... Ale po tym armagedonie staw ponownie napełnił się wodą z pobliskiego strumienia a że nie był już w ogóle zarośnięty ,dostęp był bezproblemowy po całym obwodzie.  Roboty były prowadzone na jesień więc wiosną następnego roku , zaczeło się pojawiać życie... To był czas Eldorado dla poławiaczy rozwielitek.. Ryb nie było, więc w wodzie były ich całe chmary ... i tak przez kilka miesięcy.. Ale się wtedy obławiałem.. I w najlepszym momencie na początku lata sąsiedzi zdecydowali że będzie to idealne miejsce na połów ryb. Wpuścili masę młodych karpi, karasi, leszczy itp. Przez następne 2 miesiące nic się nie zmieniło .. widywałem tylko całe chmary narybku pływające przy brzegu.. nie raz musiałem wyjmować rybki z mojej siatki do rozwielitek.  Aż na jesnień rybki podrosły i.... Wszystko zniknęło , woda zrobiła się na powrót mętna - a była już jak kryształ i z żywego pokarmu nie zostało nic...kompletnie. Przychodziłem tam jeszcze przez następne miesiące ale odchodziłem z kwitkiem. Dupa blada jak to mówią, wędkarze zniszczyli moje rozwielitkowe eldorado.. Zainteresowałem się wówczas drugim stawem niedaleko ale , woda z niego wyparowała..

Tak więc widok takich dwóch pojemników pełnych żywego dobra sprawił że chcę takie mieć! Muszę coś wykombinować i zrobię to dokładnie jak Ty  Smile  Mauzer + krzywa dziura + kilka rozwielitek na początek Smile

Dzieki za tą wrzutkę i Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A ja mam pytanie. W naturalnych zbiornikach to od jakiej pory roku można się spodziewać pierwszych rozwielitek? Warto teraz iść i łowić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
U mnie w wannach już pierwsze delikatne połowy robiłem. Nawet pod lodem chyba można na wiosnę złapać oczliki.
[-] Post Pigul71 otrzymał 1 polubień od:
  • Iku
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-04-2020, 14:15 PM)skrzatekMK napisał(a): A ja mam pytanie. W naturalnych zbiornikach to od jakiej pory roku można się spodziewać pierwszych rozwielitek? Warto teraz iść i łowić?
Wszystko jest zależne od temperatury wody, ogólnie dla dafni najlepsza jest późna wiosna- wczesne lato(nim woda się nagrzeje do 18-20*C), i później przełom lata i jesieni. Pory chłodne to głównie oczliki oraz wrotki, a lato to przede wszystkim wrotki.

Galimedes, ja łowiłem swojego czasu plankton w stawach hodowlanych. Big Grin W tej mętnej wodzie bywa w cholerę planktonu, ale karmimy na własne ryzyko.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości