• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wybór grzałek

#11
EHEIM/JAGGER i JBL do tych grzałek mam zaufanie i ich używam. Cała resztę mogę używać ale zabezpieczoną dodatkowym termostatem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Chyba najważniejsze to nie iść w oszczędności w stylu "kupię coś lepszego ale używanego jak nówka/powystawowego" 
"powystawowy" JBL ślicznie wybijał mi bezpieczniki w bomu Big Grin. został mi po nim kabel i koszyczek z przyssawkami Big Grin 
o chińczykach z takich zakupów nie będę nawet pisać Wink

Ja używam : Aquael (serie Gold i Platinium) i Eheim - tyle że tanio nie ma...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja głównie używałem Eheim jager i Tetra do mojej trzy setki  ale obie po jakiś czasie zaczęły mieć wodę w środku. Teraz przerzuciłem się na JBl i jestem zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja mam jeszcze jagera - starego zielonego. Ile chodzi już nie wiem. Kupiłem używkę . 
Reszta eheim jager .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Mam 3szt Jeneca 100W oczywiście zabezpieczone dodatkowym termostatem ale od półtora roku działają bardzo dobrze
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi nowymi jagerami? Parę razy słyszałem że nie tylko to już nie to samo co te stare ( bo to to każdy mówi), ale że wręcz nie jest najlepiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Eheim jager Po ponad 5 latach użytkowania - nie napiszę złego słowa, jedyny mankament jaki zauważyłem - grzałka rosi się w środku.  Na użyteczność nie wpłynęło to w żaden sposób. 
Po wyciągnięciu grzałki, rosa znika . Mam możliwość kalibracji - 2* na 5 lat w tym jeden na początku

Stary jager nie rosi się, aby sprawdzić czy działa dalej, muszę go wyjąć poza wodę. I chyba ma grubsze szkło. Tu z kolei nie wiem czy da się ją skalibrować.  

Obie trzymają temperaturę ustawioną
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(02-04-2020, 09:55 AM)adams2121 napisał(a): Eheim jager Po ponad 5 latach użytkowania - nie napiszę złego słowa, jedyny mankament jaki zauważyłem - grzałka rosi się w środku. 
Dokładnie dlatego przestałem ich używać. Tak samo Tetry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jako ciekawostkę mogę podać że w 54L akwarium używałem najpierw grzałkę 50W firmy Aquanova ale denerwowało mnie to że się często włączała i wyłączała kupiłem Eheima 75W. Okazało się że po sprawdzeniu miernikiem energii grzałka Eheima pobierała mniej KWh w ciągu doby niż Aquanova. Dlatego polecam zainwestować od razu więcej niż potem kupować drugi raz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(02-04-2020, 10:28 AM)tombo77 napisał(a):
(02-04-2020, 09:55 AM)adams2121 napisał(a): Eheim jager Po ponad 5 latach użytkowania - nie napiszę złego słowa, jedyny mankament jaki zauważyłem - grzałka rosi się w środku. 
Dokładnie dlatego przestałem ich używać. Tak samo Tetry.
Kiedyś nie było nic lepszego niż Jaeger. Oryginalny działa u mnie już dobre 30 lat. Eheim Jaeger to już nie to, w proces projektowania (filtrów niestety też) włączyli się księgowi i to widać :-(. Po pierwsze termostat gorszy i trudniejszy do ustawienia. Po drugie i ważniejsze, szybko zaczęła pojawiać się rosa, a po pewnym czasie zaczęło wywalać korki - wodoszczelna grzałka była pełna wody. Co śmieszniejsze, termostat działał, więc jak temperatura w akwarium spadała (zwykle nad ranem), to załączał grzałkę i... wywalało korki. Trochę czasu zajęła mi zabawa w detektywa :-). Teraz mam tam JBLa. Precyzyjny od pierwszego włączenia, ale po niecałym roku trudno powiedzieć coś o trwałości.
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości