• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wybór grzałek

#21
(01-04-2020, 15:31 PM)Mike77 napisał(a): Chyba najważniejsze to nie iść w oszczędności w stylu "kupię coś lepszego ale używanego jak nówka/powystawowego" 
"powystawowy" JBL ślicznie wybijał mi bezpieczniki w bomu Big Grin. został mi po nim kabel i koszyczek z przyssawkami Big Grin 
o chińczykach z takich zakupów nie będę nawet pisać Wink

Ja używam : Aquael (serie Gold i Platinium) i Eheim - tyle że tanio nie ma...

Mam też grzałki Aquaela i złego słowa nie powiem, ale tutaj jak wcześniej nakreśliłem zaważyła cena. Resuny przyjdą do mnie jutro. W przyszłym tygodniu trafią do wody, po jakimś czasie na pewno podziele się opinią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Wszystkie 4 grzałki działają poprawnie. 3 z nich utrzymują temperaturą taką, jaką ustawiłem. 4 z grzałek musi być ustawiona 2 stopnie wyżej niż oczekiwana temperatura, mi to nie przeszkadza więc reklamować nie będę. Najważniejsze, że trzymają te 25/6 stopni bez wachań. Dołączone do nich przyssawki są z dobrej gumy i raczej prędko nie zrobią się sztywne. Podsumowując: dobry stosunek jakość/cena, dobry wybór przy małym budżecie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To ja się podłączę bo mam dylemat. akwa 850 l z sumpem sporym. Tempratura 27 stopni wody jest potrzebna. Teraz ogrzewa mi to grzałka 300W Aqauel Gold (daje radę) która siedzi w akwa a nie w sumpie (wydawało mi się że w sumpie częściej pracuje - prawda to?).
Jako że jedna chińczyzna mi się zbiła w akwa (SunSun) a Eheim się spocił w środku i nie kontaktował kabel to zostałem z tą jedną 300W Aquaela. Mam też drugie akwa 500l no i w związku z tym chce przerzucić Aquaela do 500l.
Rozważałem do 850l  500w happet aqua T ale po przeczytaniu tego tematu odpuszczam.
Opcja 1. Aqauel 500W cena 110pln
Opcja 2. Resun 2x300W cena okolo 70 pln
Opcja 3. Dobre 300W JBL protemp 75-80pln
Która  opcja wg Was? Czy do sumpa czy do akwa? Jak ekonomiczniej za prąd?Aquael drogi....
W Aquaelu zeszła mi farba przy odkamienianiu (ale możliwe że w każdej by się to stało) no i to pokrętło temperatury pracujące z oporami, ale temperaturę trzyma 27 stopni cały czas.

?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
JBL jestem bardzo zadowolony, działa już z 2-3 lata bezproblemowo.
A jak nie to jakiekolwiek 300w ustawiasz temperaturę na nich np 30*C i podpinasz pod zewnętrzny termoregulator na którym ustawiasz docelową temperaturę czyli w Twoim wypadku 27*C
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości