• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wybór grzałek

#1
Cześć koledzy. Potrzebne mi 4 grzałki z termostatem, chciałbym kupić tanie, a do tej pory z takimi miałem kiepskie doświadczenia.

Sprawdzone marki ciężko mi będzie przeboleć bo to około 100pln za sztukę.

Z tanich miałem aqua nova i hailea, o kant dupy można potłuc.

Teraz rozważam dwie firmy: lansen fish i resun. Ktoś ma grzałki z tych firm i może coś o nich powiedzieć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Akurat u mnie aquanowa działa około 4 lat przeszła słodkie i morskie ,
Natomiast hailea zgodzę się w 100%
Resuna miałem z 2 lata i ogólnie były ok nadal ja mam rano rezerwę .
Jeszcze mogę polecić ikole sprawdza się u mnie około roku
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam resuna w 2 baniakach w jednym działa jakieś 3 lata a w drugim od dwóch lat. Polecam jak najbardziej

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Uuu panie kij w mrowisko Haha z tymi grzałkami to temat rzeka "co druga to gorsza" Boisie Grzałki to najbardziej znienawidzony przeze mnie sprzęt w akwa - psuje się zawsze w najgorszym momencie...  

Jeżeli chodzi o duże akwa to od dłuższego czasu trzymam się już sprawdzonego klasyka - eheim jager dla mnie kozak no ale za swoją cenę. Do akwariow pomocniczych zawsze kupowałem jakiś tańszy sprzęt. I tu poniżej dwa moje obecne wynalazki, które odziwo były już troche używane i działają a kosztowały ok 30-40zl. Ikola ma około 5-6 lat używam jej w każdym akwrium pomocniczym i jest na tą chwilę moim liderem jeżeli chodzi o grzałki w klasie ekonomicznej a druga Yyy druga też działa ale nie pamiętam gdzie kupiłem i co to Rotfl
   
   
   
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Holson heppet czy jakoś tak grzałki dostępne w sieciach Bricomarche

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(31-03-2020, 20:57 PM)-KUBA- napisał(a): Holson heppet czy jakoś tak grzałki dostępne w sieciach Bricomarche

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Oooooo tak to jest to!  No ona akurat leży głównie Haha ale działa Paluszkiem
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(31-03-2020, 17:34 PM)sbc napisał(a): Teraz rozważam dwie firmy: lansen fish i resun. Ktoś ma grzałki z tych firm i może coś o nich powiedzieć?

Lansena kupiłem sobie jako drugą grzalke do zbiornika i gdyby nie to, że termostat myli się w niej o 3 st była by całkiem ok....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zamówiłem resuny z dwóch powodów. Raz, że miałem już do czynienia z tą firmą i sprzęt chociaż cudowny nie jest to po prostu działa poprawnie. Dwa, że były w sklepie w którym kupowałem inne potrzebne graty. 

Cytat:Jeżeli chodzi o duże akwa to od dłuższego czasu trzymam się już sprawdzonego klasyka - eheim jager dla mnie kozak no ale za swoją cenę.
Eheim to chyba najlepsze grzałki na rynku, ale to by było ponad 400pln ;(

Cytat:Do akwariow pomocniczych zawsze kupowałem jakiś tańszy sprzęt. I tu poniżej dwa moje obecne wynalazki, które odziwo były już troche używane i działają a kosztowały ok 30-40zl. Ikola ma około 5-6 lat używam jej w każdym akwrium pomocniczym i jest na tą chwilę moim liderem jeżeli chodzi o grzałki w klasie ekonomicznej a druga Yyy druga też działa ale nie pamiętam gdzie kupiłem i co to
Ikole też brałem pod uwagę, ale jak ktoś miał w ofercie to nie miał pozostałego szmelcu, dystrybucja produktów tej firmy chyba kuleje trochę. Happet też kiedyś kupiłem... i zwróciłem. Włączała się według własnego harmonogramu ignorując nastawy na regulatorze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cytat:Eheim to chyba najlepsze grzałki na rynku
Najlepsze to fluval serii E pracują w morszczakach 1000+ po 10 lat plus
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Eheime 300W miałem ponad 6 lat. Świetny sprzęt. Obecnie mam Aquaela 500W. Bardzo dokładny termostat na dodatek grzałka obudowana w plastikowym koszyku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości