• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ??

#51
Noo rozkopała mi ta nowa parka pół akwarium, by ostatecznie przejąć kryjówkę pierwszej pary gdy tylko wszystkie młode wyparowały. Niestety dwie sztuki się przekręciły ze stresu ?? nie widziałem ich od jakiegoś czasu siedziały pochowane aż tu nagle dwa trupy.  Jedyne oznaki chorobowe to napęczniałe brzuchy obu rybek czyżby posocznica ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Wstaw zdjęcie swojego akwarium. 
Przypuszczam że masz za mało "atrakcyjnych" kryjówek.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Zrobione telefonem jakość z czapy ale mniej więcej widać skalę "zagracenia" Ryby trą się póki co pod korzeniem przy prawej szybie

   

N02-0
NO-3 (2-5)
PH około 7,2
gh-10  

Także wodę raczej wykluczam. Może faktycznie brak konkretnych kryjówek doprowadził do zgonów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Dacrya za wysokie parametry
Czym karmisz Gujany?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Jednak chyba nie one były przyczyną śmierci ryb
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Miałem je wf o wiem na co te ryby stać i jak zachowują się w ph pow 7 nie mówiąc już o tej twardości
Czym je karmisz bo jak miechem.to tu szukaj problemu bo one lubią zielsko dużo zielska
A co do zagracenia zbiornika to wogole nie jest zakręcony
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
NF roślinny granulat i OSI płatki ze spiruliną , 3algi tropicala plus mrożony wodzień czasem wpadnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
(29-06-2020, 11:26 AM)Klakier1984 napisał(a): Zrobione telefonem jakość z czapy ale mniej więcej widać skalę "zagracenia" Ryby trą się póki co pod korzeniem przy prawej szybie

https://ibb.co/Ny7B7Ht

N02-0
NO-3 (2-5)
PH około 7,2
gh-10  

Także wodę raczej wykluczam. Może faktycznie brak konkretnych kryjówek doprowadził do zgonów.
Baniak jest "pusty" Sad U mnie ryba odpływając 20cm od napastnika zniaka mu z oczu. Może zostały zabite przez współplemieńców.

(30-06-2020, 14:08 PM)dzikakuna napisał(a):
(29-06-2020, 11:26 AM)Klakier1984 napisał(a): Zrobione telefonem jakość z czapy ale mniej więcej widać skalę "zagracenia" Ryby trą się póki co pod korzeniem przy prawej szybie

https://ibb.co/Ny7B7Ht

N02-0
NO-3 (2-5)
PH około 7,2
gh-10  

Także wodę raczej wykluczam. Może faktycznie brak konkretnych kryjówek doprowadził do zgonów.
Baniak jest "pusty" Sad U mnie ryba odpływając 20cm od napastnika zniaka mu z oczu. Może zostały zabite przez współplemieńców.
W 375l gdy G. sp Jatuapu były takiej wielkości jak Twoje Dacrya rozmnażały mi się 3 pary w tym samym czasie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Kurcze to trzeba zmienić wystrój. Wywalę  ten pień  oraz "rękaw" a zamiast tego nawciskam więcej drobnych korzeni/gałęzi żeby jakoś wyraźniej te rewiry zaznaczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Ja bym nic nie wywalał a bardziej zagracił.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości