• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ??

#41
Powinny dać radę Okok
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Noc mięła- ikra jest. Para usytuowała się w jednym rogu zbiornika, a pozostała szóstka (na moje oko same samice-to mi się układ trafił 7-1  Wink )pływa w drugiej części akwa ale nie są jakoś specjalnie terroryzowane póki co. Samiec czasem je trochę pogoni niejako "dla zasady"  i tyle. Kilka ryb innych gatunków są totalnie ignorowane, chyba że dosłownie wpłyną do wykopanego dołka. Zobaczymy czy coś zmieni w zachowaniu parki gdy coś z tego się wykluje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Bądź cierpliwy, może jeszcze jakiś samiec się ujawni.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Oby. Póki co tylko on jedne z całego stadka ewidentnie największy plus wydłużone płetwy i wysokie czoło Wink Ikra dalej na swoim miejscu, samica ciągle coś majstruje przy kryjówce samiec się kręci po okolicy i jakoś leci.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Co najlepiej podrzucić pod nos narybkowi do jedzenia ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Naupilusy artemii Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Podziękował, spróbuję z fluidem jbl bo to najłatwiej ogarnąć na już.  Nie żebym koniecznie chciał coś odchować ale jak mają zakończyć żywot to już paszczach Wink wspolmieszkańcow, a nie z głodu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Rodzinka zajęła mniej więcej 1/3 zbiornika przy czym pozostała szóstka poza okresami karmienia jest praktycznie przyklejona do szyby w przeciwległym krańcu baniaka chowając się między drzewem, nurzańcem i korzeniami pistii. Wyglądają na skrajnie zestresowane (fizycznie nie są poobijane) wątpię, że w komplecie dotrwają do końca wychowu młodych... . Z mojej obserwacji w życiu nie polecił bym komuś trzymania tych ryb w stadzie, chyba że ktoś ma zbiornik długi na 3 metry.  Zobaczymy czy jak znikną młode sytuacja się uspokoi czy zostawię sobie parę, a reszta, która to przetrwa będzie do wydania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Samica samca również pogoniła i ten też wygląda jak "żywy trup" Młodych zostało może jeszcze z 15 sztuk więc liczę, że niedługo ten terror się zakończy. W miedzy czasie wygląda na to, że dobrała mi się druga para bo też zaczęły kopać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
(21-06-2020, 09:25 AM)Klakier1984 napisał(a): Samica samca również pogoniła i ten też wygląda jak "żywy trup" Młodych zostało może jeszcze z 15 sztuk więc liczę, że niedługo ten terror się zakończy. W miedzy czasie wygląda na to, że dobrała mi się druga para bo też zaczęły kopać.
Mówiłem, że ujawnią się inne samce Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości