• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ??

#71
Jakbyś miał możliwość obniżenia temperatury na jakiś czas w ciągu roku to rosną Gymnogeophagus cf. rhabdotus "Batovi Blue" F2 u mnie Big Grin.

Możesz iść w twardsze klimaty SA. Sklepowe skalary, albo jakaś populacja scalare która nie występuje w BW, Laetacara, kiryski spiżowe i jakieś bystrzyki do tego. Będzie ładnie i ryby zadowolone.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Doprecyzowując odnośnie temperatur w chłodniejsze miesiące byłbym w stanie zejść do około 20st za to w lato trzeba się liczyć, że podczas szczytowych
upałów temp. potrafi dojechać do 30 kresek. Twardsze SA to również świetny pomysł gdyż nie chciał bym rezygnować z wystroju (drzewo, piach zielenina Wink ) Zainteresowałeś mnie tymi skalarami spoza BW. Poproszę o więcej konkretów Wink  Ze sklepowych swego czasu dymne u mnie dosyć długo gościły i byłem z nich bardzo zadowolony. Nie będę jednak ukrywał, że chętnie zakupiłbym bym jakieś rybki F1-F2 żeby dla odmiany móc po podglądać rybki w swoich naturalnych barwach i kształtach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
No to przykładowo moje skalary "Amapa" nie lubią zbyt kwaśnej wody, obecnie trzymam je na pH 6.0-6.5 i przewodności 80-100 PPM- RO mieszam z odpadem. W wodzie o mniejszej przewodności ikra średnio chciała się rozwijać Wink. Myślę że 9 niemców ogólnej będzie dla nich okej i doczekasz się młodych bezproblemowo.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Do twardszej wody i ph 7.0+ np geophagus RHT ,geophagus iporangensis,Acarichthys heckelii
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
(20-12-2020, 13:42 PM)Papja napisał(a): No to przykładowo moje skalary "Amapa" nie lubią zbyt kwaśnej wody, obecnie trzymam je na pH 6.0-6.5 i przewodności 80-100 PPM- RO mieszam z odpadem. W wodzie o mniejszej przewodności ikra średnio chciała się rozwijać Wink. Myślę że 9 niemców ogólnej będzie dla nich okej i doczekasz się młodych bezproblemowo.
Te skalary wyglądają całkiem ciekawie Smile muszę o nich więcej poczytać. Jedyny problem na pierwszy rzut oka to dostępność.

(20-12-2020, 14:34 PM)barttsw napisał(a): geophagus iporangensis,

Też wchodzą w grę- swoją drogą film od Papja na YT o nich oglądałem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Jeszcze mam do Was pytanie odnośnie polecanej zieleniny Wink Co będzie ładnie rosło w tej wodzie (ph 7,5 gh-9 temp 27) przy oświetleniu led 2x18w 1820L. Nie stosuje żadnych nawozów ani CO2. Światło niemal nad całą taflą  (raz na 2 tygodnie pistia zarasta całą powierzchnię przez co czasem przez 1-2 dni może być półmrok ;p Znajdę do takiej wody coś o liściach koloru innego niż zielony ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości