• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ??

#1
Zbiornik 150x50x50 obecnie pływa stadko 8 sztuk i tu pojawia się pierwszy dylemat. Wedle zaczytanych opinii część twierdzi, że w takiej bandzie harmonia utrzyma się do pierwszego tarła...jednocześnie inni piszą, że po zalotach znów mamy w baniaku sielankę- więc jak to jest ?? Jeżeli okazało by się, że da radę utrzymać tę grupę to temat właściwie do zamknięcia. Jeżeli jednak wyjdzie, że będę się musiał zdecydować na zostawienie parki/dwóch to co proponujecie dodatkowo żeby było względnie "naturalnie" ?? W akwa jest chyba delikatny zapas mocy przerobowych jeżeli chodzi o filtrację ( o ile ma to większe znaczenie dla tematu)

W innym wątku niejako przy okazji dowiedziałem się, że skośnopręgie to kiepski pomysł (więc muszę je z baniaka wydać) są obecne jeszcze 4 Maronki w zbiorniku ale docelowo też szukam im nowego domu. 

Na pewno interesowały by mnie jakieś atrakcyjne zbrojniki. Fajnie by było mieć jakąś ławicę w górnej partii choć z intermetów wynika, że wiele z potencjalnych kandydatów skończy jako przystawka Gujanek.

Chętnie wysłucham wszelakich propozycji dotyczących ewentualnej obsady. 
Korzystając z okazji jeżeli ktoś z forumowiczów byłby zainteresowany przygarnięciem wymienionych wcześniej skośnopręgich to zapraszam na prv.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zbrojki jak najbardziej mogą być jako ławice proponuję to co u mnie miało miejsce np przy tym litrazu z 60 szt kirysków bo ryby typu bystrzyki itp szkoda twojej kasy
Tyle że ja miałem Dzikusy I jak brałeś od Artura ryby to na bank z tej samej lini ryby
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie będą za bardzo na dnie ze sobą konkurować ? Wink Co do zbrojników to po przymierzam się do L 204. Mam nadzieję, że nie zdewastuje całego drewna w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kiryski np spisowe to nie tylko dno u mnie pięknie lewica pływały w tonii, tylko tak jak mówię 60-70 szt A nie 12 szt
Każde podejście lewicy w ton poszła jako przekąska Ale są jedne które dość dały radę Ale muszę być wyrośnięte Hyphessobrycon anisitsi
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na ile zagraciłeś im dno?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(31-03-2020, 15:31 PM)Xiao Lohan napisał(a): Na ile zagraciłeś im dno?

Dość mocno było zagracone , musi al bym zdjęć szukać Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja u siebie tak na oko 1/3 zarzuciłem korzeniami, lignitami i pniem. Ten zwinnik to całkiem dobra alternatywa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(31-03-2020, 16:38 PM)Klakier1984 napisał(a): Ja u siebie tak na oko 1/3 zarzuciłem korzeniami, lignitami i pniem. Ten zwinnik to całkiem dobra alternatywa.

30-40 szt na taki baniak tylko już dorosłych
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Akwarium 375 litrów a ty mu proponujesz 70 corydoras?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(31-03-2020, 20:16 PM)Marcepan napisał(a): Akwarium 375 litrów a ty mu proponujesz 70 corydoras?
Spokojnie ja miałem 90 szt na 120x70x50
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości