• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium

#11
Kiedyś w Link 4 była opcja ubezpieczenie od zalania z akwarium, bez rozwinięcia tego punktu, ale to nie było OC, więc uszkodzenie mechaniczne by nie przeszło. Czyli odpada samoistne pęknięcie szyby jako zdarzenie losowe, bo nie podlega pod definicję, ani uszkodzenie mechaniczne, bo podlega pod OC nie będąc zdarzeniem samoistnym...
Pamiętajmy też, że doszczegółowianie może spowodować napływ pytań od ubezpieczyciela typu, czy mamy uprawnienia i odpowiednią wiedzę do obsługi różnych urządzeń i ich części składowych, w tym instalacji jak węże wodne, czy wszystkie czynności wykonujemy zgodnie z zaleceniem producenta, instrukcją itp....
Czasami lepiej milczeć i niech pomyślą, że jesteśmy głupi, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości...
Zawsze można poprosić ubezpieczalnię o draft umowy i skonsultować w szerszym gronie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Rozumiem, że jeśli wśród zdarzeń, za które ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność w ramach OC w życiu prywatnym, są wymienione jedynie przykładowe sytuacje (użyto skrótu "m.in.") to w sytuacji nas interesującej (zalanie - niezależnie od tego, czy akwarium pękło i dlaczego, ewentualnie się rozszczelniło, ewentualnie nastąpił wyciek z filtra) ubezpieczenie jest do wyegzekwowania? Właściwie czemu nie skoro jest to katalog przykładowy, a szkody nie wyrządzono umyślnie. Czy dobrze myślę, że podobnie byłoby, gdybym w czasie podmianki z akwarium wypadła rura doprowadzająca świeżą wodę i woda zalała sąsiada?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(31-03-2020, 13:30 PM)bernard napisał(a): Rozumiem, że jeśli wśród zdarzeń, za które ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność w ramach OC w życiu prywatnym, są wymienione jedynie przykładowe sytuacje (użyto skrótu "m.in.") to w sytuacji nas interesującej (zalanie - niezależnie od tego, czy akwarium pękło i dlaczego, ewentualnie się rozszczelniło, ewentualnie nastąpił wyciek z filtra) ubezpieczenie jest do wyegzekwowania? Właściwie czemu nie skoro jest to katalog przykładowy, a szkody nie wyrządzono umyślnie. Czy dobrze myślę, że podobnie byłoby, gdybym w czasie podmianki z akwarium wypadła rura doprowadzająca świeżą wodę i woda zalała sąsiada?
OC odnosi się do zdarzeń wyrządzonych przez ubezpieczonego bez znaczenia, czy umyślnie, czy nie.
Jeżeli wypadnie rurka na skutek potrącenia jej przez nas, jak najbardziej takie zdarzenie podlega ochronie OC, ale jak wypadnie na skutek nagłej zmiany ciśnienia wody w instalacji to może się okazać, że się do tego nie przyczyniliśmy, nie ma ciągu przyczynowo skutkowego i ten przykład pokazuje dokładnie, jak ważnym czynnikiem jest prawidłowe formułowanie roszczeń. 
Zalany sąsiad, jako poszkodowany powinien zgłosić szkodę do swojego ubezpieczyciela i wskazać nas jako sprawcę, a ten regresować do naszego, ponieważ nasze ubezpieczenie obejmuje obszar zgodny z zakresem ubezpieczenia. Najczęściej nasze mieszkanie. I to jest przykład na brak ciągu przyczynowo skutkowego, który przerywa granica obszaru ubezpieczenia. Jeżeli sąsiad nie ma ubezpieczenia, zgłasza z nr naszej polisy do naszego ubezpieczyciela, ale w takim przypadku jest traktowany po macoszemu i tu ważnym jest, żeby w protokole szkody ująć wszystkie skutki, najlepiej z kosztami ich usunięcia.  Temat długi i pokręcony jak Amazonka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jeśli mieszkam na 9 piętrze z wielką płytą, to powinienem jakoś to specjalnie ująć, że wszystkich na dole mogę zalać? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Bardzo fajnie ze znalazł się ktoś kto takie szkody wycenia i dodal ciśnie siebie.
Ja już się nauczyłem ze chcąc zgłosić szkodę biorę najpierw warunki ubezpieczenia i dopasowuje moją szkodę bezposrednio pod punkt z polisy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(31-03-2020, 21:40 PM)Xiao Lohan napisał(a): Jeśli mieszkam na 9 piętrze z wielką płytą, to powinienem jakoś to specjalnie ująć, że wszystkich na dole mogę zalać? Big Grin

Nie, nic nie musisz. A jakbyś mieszkał na parterze, to co byś ujął? I czy zmusiłbyś sąsiada nad tobą, żeby coś ujmował? 
Dajesz poszkodowanym nr polisy i tyle. A, że będą się z tym bujać 3 razy dłużej niż Ty, to juz inna kwestia. Ewentualnie mając na uwadze dobro ogółu możesz zawrzeć taką polisę, która będzie miała tak szeroki zakres, że zaspokoi każdą szkodę...

(01-04-2020, 07:35 AM)tatakuby napisał(a): Bardzo fajnie ze znalazł się ktoś kto takie szkody wycenia i dodal ciśnie siebie.
Ja już się nauczyłem ze chcąc zgłosić szkodę biorę najpierw warunki ubezpieczenia i dopasowuje moją szkodę bezposrednio pod punkt z polisy.
Właśnie tak. Nie mniej, nie więcej. Jak będzie ktoś miał problem, niech pisze, zawsze coś pomogę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mam ubezpieczenie od zalania z akwarium, które obejmuje moje mieszkanie i mieszkanie poniżej, ubezpieczenie dotyczy zalania typowo z akwarium a nie np wody z kibla Haha w pakiecie jest ubezpieczenie akwarium jako szkła oraz wszystkich szyb w mieszkaniu. Mieszkam na pierwszym piętrze w bloku w salonie stoi 950L ubezpieczenie kosztuje mnie nieco ponad 200zl rocznie.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(01-04-2020, 16:36 PM)HOLSON napisał(a): Mam ubezpieczenie od zalania z akwarium, które obejmuje moje mieszkanie i mieszkanie poniżej, ubezpieczenie dotyczy zalania typowo z akwarium a nie np wody z kibla Haha w pakiecie jest ubezpieczenie akwarium jako szkła oraz wszystkich szyb w mieszkaniu. Mieszkam na pierwszym piętrze w bloku w salonie stoi 950L ubezpieczenie kosztuje mnie nieco ponad 200zl rocznie.
A można wiedzieć gdzie? Wyślij nazwę na PW, poproszę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(01-04-2020, 18:49 PM)tombo77 napisał(a):
(01-04-2020, 16:36 PM)HOLSON napisał(a): Mam ubezpieczenie od zalania z akwarium, które obejmuje moje mieszkanie i mieszkanie poniżej, ubezpieczenie dotyczy zalania typowo z akwarium a nie np wody z kibla Haha w pakiecie jest ubezpieczenie akwarium jako szkła oraz wszystkich szyb w mieszkaniu. Mieszkam na pierwszym piętrze w bloku w salonie stoi 950L ubezpieczenie kosztuje mnie nieco ponad 200zl rocznie.
A można wiedzieć gdzie? Wyślij nazwę na PW, poproszę Smile

Tu napisze żadna tajemnica - mieszkanie moje 79m i sąsiada ponizej OC na 15000 i szyby na 2000 ubezpieczyciel  - compensa
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dzięki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości