• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium

#21
(01-04-2020, 19:19 PM)HOLSON napisał(a):
(01-04-2020, 18:49 PM)tombo77 napisał(a):
(01-04-2020, 16:36 PM)HOLSON napisał(a): Mam ubezpieczenie od zalania z akwarium, które obejmuje moje mieszkanie i mieszkanie poniżej, ubezpieczenie dotyczy zalania typowo z akwarium a nie np wody z kibla Haha w pakiecie jest ubezpieczenie akwarium jako szkła oraz wszystkich szyb w mieszkaniu. Mieszkam na pierwszym piętrze w bloku w salonie stoi 950L ubezpieczenie kosztuje mnie nieco ponad 200zl rocznie.
A można wiedzieć gdzie? Wyślij nazwę na PW, poproszę Smile

Tu napisze żadna tajemnica - mieszkanie moje 79m i sąsiada ponizej OC na 15000 i szyby na 2000 ubezpieczyciel  - compensa
15 tyś to może być trochę mało, przy zalaniu taką ilością wody może się okazać, że 80% tej kwoty pochłonie koszt osuszania podposadzkowego. A co z resztą? Ja bym zwiększył...
Druga kwestia może dotyczyć dopuszczalnego obciążenia punktowego  stropu, gdzie dociekliwy likwidator może to uznać za argument, na podstawie którego, może nie uznać szkody....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Wiem, mam świadomość, że kwota nie robi szału ale było to ogarniane trochę na szybko i nie wszystkie aspekty były w 100% przemyślane tak czy siak lepsze 15 jak wcale. Co do stropu to uzyskałem szereg informacji ze spółdzielni mieszkaniowej oraz inspektora budowlanego. Były konkretne warunki w, którym miejscu w mieszkaniu i na którym piętrze może taki ciężar stać. W ubezpieczeniu uwzględniono jaki duży jest litraż i przedstawiciel stwierdził, że jeżeli informacja o litrażu jest uwzględniona w umowie i została ona podpisana to ubezpieczyciel jest zobowiązany pokryć szkody.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Dziś przedłużałem polisę na dom i dołożyłem sobie ubezpieczenie na akwarium. O dziwo zalanie wodą z akwarium jest traktowane jak każde inne np. Kanalizacyjne i nie podwyższa kwoty za ubezpieczenie. Natomiast dodałem sobie ubezpieczenie szyb. Obejmuje ono szyby w akwarium powyżej 100 l, ale też płytę intuicyjną, kabinę prysznicową, szyby w oknach i lustra w szafie przesuwnej . doszło mi za to 11 zł .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Też w swoim ubezpieczeniu oc mam opcję od zalania przez wodę z akwarium, a także od potłuczenia szyb.
Kiedyś, jak byliśmy w weekend u rodziców, nie zauważyłem skraplającej się wody w rogu pokrywy. I tak sobie kapało przez weekend aż wybrzuszyło blat szafki pod akwarium.
Ubezpieczyciel uwzględnił szkodę, wypłacił prawie 500 zł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości