Odpowiedz 
ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium
26-03-2020, 20:43 PM
ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium
Nie znalazłem na forum tego tematu, a jest on ważny zapewne dla większości akwarystów, którzy mają więcej niż kilkadziesiąt litrów wody w akwarium. 

Szukam takiego ubezpieczenia, które obejmowałoby:
1. szkody w moim mieszkaniu spowodowane nie tylko pęknięciem akwarium (co jest najczęstszym sformułowaniem z OWU i takie, jak się okazało, jest  w moim dotychczasowym ubezpieczeniu), ale także rozszczelnieniem, czy wylaniem wody wskutek awarii filtra - kojarzę, że kiedyś widziałem zapis "zalanie wodą z akwarium" co mogłoby obejmować te sytuacje;
2. szkody, które wyrządzę sąsiadom zalewając im mieszkanie, a więc ta częśc ubezpieczenia, która mieści się w tzw. odpowiedzialności cywilnej.

Czy możecie sprawdzić jakie Wy macie postanowienia w ogólnych warunkach ubezpieczenia? Może ktoś się doubezpieczył specjalnie w związku z akwariami?

[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2020, 21:47 PM
RE: ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium
(26-03-2020 20:43 PM)bernard napisał(a):  Nie znalazłem na forum tego tematu, a jest on ważny zapewne dla większości akwarystów, którzy mają więcej niż kilkadziesiąt litrów wody w akwarium. 

Szukam takiego ubezpieczenia, które obejmowałoby:
1. szkody w moim mieszkaniu spowodowane nie tylko pęknięciem akwarium (co jest najczęstszym sformułowaniem z OWU i takie, jak się okazało, jest  w moim dotychczasowym ubezpieczeniu), ale także rozszczelnieniem, czy wylaniem wody wskutek awarii filtra - kojarzę, że kiedyś widziałem zapis "zalanie wodą z akwarium" co mogłoby obejmować te sytuacje;
2. szkody, które wyrządzę sąsiadom zalewając im mieszkanie, a więc ta częśc ubezpieczenia, która mieści się w tzw. odpowiedzialności cywilnej.

Czy możecie sprawdzić jakie Wy macie postanowienia w ogólnych warunkach ubezpieczenia? Może ktoś się doubezpieczył specjalnie w związku z akwariami?
Ja mam ubezpieczone biuro przed zalaniem wodą z akwarium - ale nie czytałem co jest napisane w warunkach, a biuro mam na parterze - Warta.

2x40 l - CA
4x70 l - CA
2x130 l - CA
1300 l - JT
2600 l - CA
26-03-2020, 22:27 PM
Dzisiaj za dużo piw wypiłem ale jutro opisze ci jakie ja miałem ubezpieczenia i związane z nimi przyjemności Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-03-2020, 00:29 AM
Ja również mam ubezpieczenie od zalania sąsiadów. Pieniądze nie duże, a człowiek śpi jakoś spokojniej Smile. Nie pamiętam jednak czy obejmuje ono również szkody w moim mieszkaniu. Musiałbym poszukać tego ubezpieczenia.
27-03-2020, 00:31 AM
Pytanie tylko, czy faktycznie macie to ubezpieczenie, czy tylko tak powiedział agent? Smile Ja też dotychczas słyszałem, że wszystko jest ok, ale jak dokładnie poczytałem, to nabrałem wątpliwości...

[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
27-03-2020, 00:35 AM
Jeśli nie masz na piśmie wyraźnie napisane co obejmuje zakres ubezpieczenia to tego nie ma. W sensie ubezpieczenie nie obejmuje.
27-03-2020, 07:48 AM
U mnie w ubezpieczeniu (PKO BP), zarówno tyczy się mojego mieszkania jak i w ramach "OC w życiu prywatnym", jest takie sformułowanie: "zalaniu wodą pochodzącą z urządzeń domowych lub uszkodzonego akwarium". Zatem zarówno pęknięcie jak i rozszczelnienie się liczy jako uszkodzenie, ale i kwestia filtra powinna się zawrzeć w urządzeniach domowych Wink

Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[84L] Tanganika - muszlowce...
27-03-2020, 18:44 PM
W miarę trzeźwy jestem więc pisze Wink

Otóż ja od ładnych kilku lat ubezpieczam mieszkanie pod kątem właśnie zalania przez pęknięte akwarium.

Miałem sytuację taką już nie raz i za każdym razem problem z odzyskaniem jakichkolwiek pieniędzy. 

Pierwsze pęknięte akwarium w słupku zniszczyło mi około 5m2 paneli. Ubezpieczalnia oczywiście stwierdziła że panele nie są na tyle uszkodzone aby wypłacić odszkodowanie itp itd. Kilka pism które wysłałem pomogło i firma wypłaciła mi całe 180pln za 5m2 paneli!!! Normalnie debile. Pokój 24m2 panele na środku wybrzuszone , a oni mi płacą za pięć metrów. Późniejsze pisma już nic nie wskórały i pogodziłem się z tym. Jedynie pozostał mi sąd , ale się nie zdecydowałem.

Po trzech latach w pokoju pęka mi zbiornik 120 litrów (z tej samej serii jak ten wcześniejszy) Zalane zostają panele w podobnym rozmiarze. 
Zgłaszam szkodę do ubezpieczalni , i ... dostaje odmowę wypłaty odszkodowania. ? ? ?
Otóż w zgłoszeniu napisałem iż akwarium pękło "samoczynnie" w nocy i zalało pokój!!! 
No i jak myślicie do czego likwidator się przyczepił? 
Do słowa "SAMOCZYNNIE" ... Otóż w regulaminie nie ma wypłaty szkody za samoczynnie pęknięcie akwarium Big Grin Szkoda może zostać uznana jeżeli Pan przez przypadek uderzył w szybę , jeżeli dziecko walnęło piłką podczas zabawy ... Ręce mi opadły.
Wspiąłem się na wyżyny mojej wyobraźni i odpisałem im iż . 
- Szkło nawet po uderzeniu może pęknąć lub odkształcić się po kilku godzinach , akwarium stoi przy drzwiach i mógł ktoś właśnie drzwiami w ciągu dnia je uszkodzić , po za tym mieszkam na terenie zagrożenia szkodami górniczymi i akwarium mogło pęknąć po tąpnięciu ... 
Ogarneli moje wypociny po czym wypłacili mi 680 zł Smile

Także ostrzegam przed braniem ubezpieczenia w firmie Kogucik! Tak jak ja w pierwszej sytuacji jak i dokładnym przeczytaniem warunków ubezpieczenia podczas zgłaszania szkody.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe