• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprzedawcy na olx

(25-02-2023, 19:41 PM)mimo12 napisał(a): Absolutnie nie znam się na tych rybach, ale tak na oko to dwa samce dwóch różnych gatunków?

Ryby same w sobie nawet ładne niestety ten Pan sprzedaje

H.cyanoguttatus
oraz
H.carpintis

@piotrK

Opis Pan zmienił w skutek mojej interwencji (poprzednio było "sprzedam parę carpinte")
choć dalej brnie w swoje, że to para.


Bezradny

To już któryś taki przypadek na przestrzeni ostatniego czasu.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
[-] Post HOLSON otrzymał 3 Lubię to od:
  • piotrK, sensej, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.olx.pl/d/oferta/ryba-pielegn...TmCzv.html

Kolejny kwiatek na olx Dodgy

jak by jakiś KLIJENT chciał MEKKĘ z jego CHODOWLI do śmiało nie krępować się.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Świat akwarysty w Sosnowcu. Kupował tam ktoś ryby ? Deklarują się że mają kilka gatunków z odłowu ?? Myślicie że te F0 jest wiarygodne ? 

Skalar PTEROPHYLUM ALTUM ok. dł.6-7 cm, wys.12/13 cm {Świat Akwarysty} Sosnowiec • OLX.pl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Byłem 2 razy i nic nigdy nie kupiłem. W każdym akwa ryby chore i pokrzywione, oczywiście pośród zdrowych, ale dosłownie w każdym akwa coś było nie tak. Kolega kiedyś rozmawiał z właścicielem, to usłyszał, że właścicielowi nie zależy na rybach, byle tylko szybko sprzedać.
Nie wiem, jak obecnie, ale jak tam byłem, to akwaria mieli coś a'la klasyczne 200l podzielone na 4 pionowymi taflami szkła, więc w sumie koło 50l zbiorniki, ale tak zawalone rybami, że masakra - na giełdach sprzedażowe mini-akwaria mają mniejsze obłożenie.
Co do odłowu, ciężko mi się ustosunkować, aczkolwiek często mają w ogłoszeniach dosyć ciekawe ryby, nieczęsto sprowadzane, więc możliwe, że czasem coś dzikiego sprowadzą.
Generalnie nie zamierzam tam wrócić, ale może coś się zmieniło na lepsze...
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-03-2023, 19:22 PM)Łuka$z napisał(a): Świat akwarysty w Sosnowcu. Kupował tam ktoś ryby ? Deklarują się że mają kilka gatunków z odłowu ?? Myślicie że te F0 jest wiarygodne ? 

Skalar PTEROPHYLUM ALTUM ok. dł.6-7 cm, wys.12/13 cm {Świat Akwarysty} Sosnowiec • OLX.pl

Jak szukasz Altuma to uderz do Krzyska z Płaszczki. Też byłem raz w tym Sosnowcu i nie polecam , wybór spory ale kondycja ryb mizerna. No i kartą nie zapłacisz - tylko gotówka. A ceny wcale nie rewelacyjne.
[-] Post kojot99 otrzymał 1 polubień od:
  • Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-02-2023, 09:27 AM)schmeichel napisał(a): Właśnie odebrałem paczkę od sprzedawcy ,,Kolcobrzuchsklep" (Kinga Szulc Gdańsk) i jestem zadowolony. To moje pierwsze zakupu on-line w takim sklepie więc miałem spore obawy. Kontakt przez olx dobry. Dość długo czekałem na zdjęcia ryb (około tygodnia) a potem okazało się, że z braku czasu nie zdążyli ich zrobić ponieważ się sprzedały. Otrzymałem prośbę o przekazanie nr tel i zapewnienie, że gdy tylko pojawią się znowu w ofercie zostanę o tym poinformowany i tak się stało. Zdjęcia dostałem, paczka dotarła do mnie szybko, odpowiednio zabezpieczona m.in. styroboxem i ogrzewaczami, ryby są zgodne z opisem, wyglądają na zdrowe. Mam nadzieję, że po aklimatyzacji wszystko będzie z nimi ok.

@schmeichel czyli polecasz? Bo kolega też poszukuje steindachneri i podpytywał mnie o opinię
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Polecam aczkolwiek z perspektywy czasu mam pewne małe lub wielkie ,,ale". Kontakt ze sprzedawcą dobry, ryby przyjechały do mnie zgodne z opisem ale wraz ze wzrostem zauważyłem wadę genetyczną u 2-3 sztuk z 6. Dbając o dobro gatunku musiałem się ich pozbyć. Bardzo mnie ten fakt zdziwił ponieważ mam doświadczenie z tym gatunkiem, zarówno z dzikusami jak i hodowlanymi i nigdy nie widziałem takiego przypadku. Ciężko winić mi za ten fakt sprzedawcę ponieważ gdy ryby były małe sam tego nie dostrzegłem. Poniżej zdjęcie najbardziej mopsowatego samca.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ewidentnie ryba dla Hopliasa. Krzyżowanie ze sobą blisko spokrewnionych ryb jak się patrzy!
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zarejestrowałem się żeby podzielić się opinią o kolcobrzuchu, spamują się na OLX i Allegro na kilku kontach. Na OLX wrzucają w większości to czego nawet nie mają na stanie.

Wysłałem im pieniądze 23 października, po 2 tygodniach zapytałem się kiedy wysyłka - w tym tygodniu, oczywiście tak nie było. Potem że w następnym, w końcu chciałem się dodzwonić, nic. Telefon sprawdzają co parę dni. Oddzwonili i przeprosili, mówili że ryby są chore, chciałem zwrotu ale namówili mnie na zmianę zamówienia i wysyłkę w poniedziałek. Jak było można się domyślić. Jedyne co to zwrócili szybko pieniądze.

Wydaje mi się że osoby z Allegro traktują priorytetowo a te z OLX po macoszemu, nie informują o niczym, gdyby ktoś się do nich nie odezwał z pretensjami pewnie by o nim zapomnieli, mają TOTALNIE wywalone na Ciebie po otrzymaniu pieniędzy. Na Allegro takie coś nie przejdzie bez spadku ocen, na OLX już tak.

W ostatnim SMS'ie tylko napisali że tak czasami bywa Smile
[-] Post helion otrzymał 1 polubień od:
  • dzikakuna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hej.

Czy jesteście w stanie coś powiedzieć o sklepie na OLX MASSON - Nazwa firmy: Masson Sp. J Ewa Bielska, Marcin Bielski są z Chorzowa.

Dzięki za wszelkie info Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości