• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprzedawcy na olx

#31
Dla mnie to jakiś temat "kosmos" !
Wybaczcie ale chyba mam inne podejście do akwarystyki ale tak się sam wychowałem. Kupowałem od dzieciaka rybki w stacjonarnych sklepach akwarystycznych widząc i zawsze ingerując w wybór jak dochodziło do odłowu ze sklepowego akwarium. Nie wyobrażam sobie kupowania zwierząt za pośrednictwem internetu, nie wiem, może to kwestia różnicy pokoleń i całkiem inna mentalność ale nigdy jeszcze nie wpadłem na pomysł żeby szukać rybek na olx !?!?
Jedyne przypadki kupowania rybek nie osobiście to były przypadki jak zaufany kolega np. Made jechał do sklepu i go prosiłem o zakup. 
Nie wiem, dla mnie temat nie akceptowalny ale zarazem cieszy, że wskazujecie i piętnujecie nieuczciwych sprzedawców.

Nadal jednak uważam, że takie zakupy nie powinny mieć miejsca i nie powinny cieszyć się zainteresowaniem, popyt by spadł i temat sam by się rozwiązał.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Nie jest fajnie wkurzać się jak w wynikach wyszukiwania pojawia się wiele tych samych ogłoszeń z tą samo fotką ryby, od różnych sprzedających który jest tak naprawdę tą samą osobą. Wiele razy mnie to wkurzało i uważam że trzeba zgłaszać takie niepoprawne praktyki. Ktoś znalazł sposób na biznes i wykorzystuje nieuczciwe praktyki. Na razie jest on sam, a wyobraźcie sobie jakby takich było kilku?
Co do kupowania przez internet, przeważnie ryby które hodujemy nie są dostępne w większości sklepów.
Też nie jestem fanem kupowania z wysyłką, ale takie ogłoszenie może być podstawą do dalszego kontaktu i np. wybrania się po ryby.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. "3K" czy Arsik należą raczej do ludzi na, których przynajmniej ja złego słowa nie usłyszałem, a z reguły prowadzą sprzedaż wysyłkową. Jeżeli mam jechać do Szczecina a dla mnie to jest długość całej Polski to wolę zamówić wysyłkowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Filip - jesteśmy "z grubsza" z tego samego pokolenia, a ja nie miałem i nie mam problemu z kupowaniem ryb przez internet Smile Większość moich zakupów załatwiam w ten właśnie sposób. Tak wyszukuję ogłoszenia znanych mi hodowców i importerów. Nie zawsze wiem z innych źródeł, że mieli nową dostawę. Nasze środowisko nie jest duże, więc zazwyczaj wiem, z kim rozmawiam w sprawie zakupu (znam tę osobę z forum, czy z facebook'a). Nawiązując taki kontakt można o tych rybach porozmawiać, można zobaczyć zdjęcia tych konkretnych ryb, czy filmy z ich udziałem. Wyszukując w internecie można pozyskać rzadkie gatunki. Niekiedy też widzę jakieś ciekawe ogłoszenie i zwyczajnie jadę po ryby, na miejscu decyduję czy je wezmę. Bez ogłoszenia nigdy bym nie wiedział o tym, że dane ryby mogę kupić.

Dlatego uważam, odmiennie niż Ty, że należy wspierać tę formę ogłaszania się i sprzedaży, bo dzięki temu można zdobyć ryby, których nie ma w pobliskich sklepach. 

Nie kupuję natomiast od takich dostawców jak ten, o którym mowa w tym wątku, ponieważ nie znam człowieka, czytałem sporo złych opinii, a przede wszystkim wiem, że skoro większość ryb dostępnych na olx to z jego ogłoszeń, to nie ma on tych ryb u siebie, tylko skupuje je na giełdach czy w hurtowniach pod konkretne zamówienia, a taki sposób pozyskiwania ryb, których w dodatku nie widzę, zupełnie mi nie odpowiada.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
To jest błędne koło, jest zainteresowanie to są ogłoszenia na olx. Gdyby nie było to sklepikarze i ludzie typu Arsik przejęli by rynek. Dla mnie proste. Prywatni hodowcy ogłaszali by się w zaufanym gronie na forach lub FB. Nie róbmy tragedii jeżeli chodzi o wyjazd po ryby, bo zdarza się, że potrafimy po nie jechać na drugi koniec Niemiec. Hobby to niestety wyrzeczenia po za przyjemnościami a do tego mamy do czynienia z żywymi zwierzakami więc uszanujmy je. Po za tym im trudniej dostępne tym bardziej uszanowane Wink

Ja zdania nie zmienię i nawet nie mam zamiaru przeglądać ogłoszeń na OLX. A co do wysyłki ryb nie mam nic przeciwko bo już sam też wysyłałem.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Niestety internety wzięły górę na tradycyjnymi zoologikami głównie jeżeli chodzi o pielegnice, o które tu się najbardziej rozchodzi. Dziś już większość lokalnych małych sklepów bazuje na mieczyku, molinezji czy kirysku ze względu na bezproblemowość utrzymania i sprzednia ryb "mniejkonflikowych" niż pielegnice, które zazwyczaj potrzebują osobnego akwa - 5 gatunków - 5 zbiorników. Pozatym pojawia się temat zwrotów pt "żółtka rybka zjadła inne"
Ja również lubie tradycyjne rozwiązanie ale internet jest dziś wszędzie i w każdej branży- akwarystyce również. Kupowałem nie raz ryby przez olx i w 90% byłem zadowolony ale jestem ostrożny kontakt ze sprzedającym może już wiele powiedzieć na jego temat..
Osobiście mam dodanych do obserwowanych na olx 4-5 hodowców- hodowców! nie hanlarzy i ich aukcje śledzę na bierzaco bo znam ich podejście do tematu. Od czasu do czasu przeglądam olx i inne oferty jednak jeżeli coś mnie zainteresuje to fatyguje się osobiście, nie kupuje ryb u Pana, ktory sprzedaje przepiękne, zdrowe i genialne wrecz ryby, ktore widać na zdjęciu z internetu gdyż ten Pan jest tak "poważnym" hodowcą, ze nie miał czasu zrobić zdjęć sprzedawanych ryb...
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Z tego wynika, że jest to czego się obawiałem najbardziej - stara dupa ze mnie Sad

Proszę tylko o czujność i wzgląd na dobro naszych zwierzaków !
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
A ja piętnuje tego sprzedawcę ponieważ żal mi ludzi których oszukał,na fb jest kilka tematow opisujących tą osobę.
Jednocześnie nie mogę się nadziwić że są jeszcze naiwne osoby które w ciemno wysyłają kilkaset do kilku tysięcy złotych.
Nie dajcie się nabrać.
Tak jak Holson napisał,najlepiej wybrać się osobiście,jeśli ktoś robi problemy i nie chce się spotkać albo umawia się gdzieś w galeri to lepiej dać sobie spokój.
Znalazłem jeszcze jedno jego konto.
https://www.olx.pl/oferty/user/zMcSy/
[-] Post alexdemo otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Już widzę tą hurtownię gdzie pomieścił ponad 700 gatunków ryb

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Pojawiło się nowe konto Pawel sprzedaż ribka
https://www.olx.pl/oferty/user/zFBkM/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości